Pierwsza gitara: nowa czy używana?

Marzysz o nauce gry na gitarze, ale nie masz pojęcia, jaki sprzęt kupić? Poznaj plusy oraz minusy nowego, jak i używanego instrumentu. Co warto wiedzieć? Przeczytaj poniższy artykuł.

Nowa gitara dla kogoś, kto dopiero uczy się grać. Warto w nią inwestować?

Podczas kupowania nowej gitary dla kogoś, kto dopiero zaczyna uczyć się gry na niej, warto wziąć pod uwagę kilka czynników.

  • Istotne jest miejsce, w którym możesz ją nabyć. Niezależnie od tego, czy to sklep muzyczny online, czy stacjonarny, warto zorientować się, jaki mają wybór. Najczęściej w takich miejscach jest najwięcej nowych gitar, a więc łatwiej będzie ci dobrać odpowiedni sprzęt do swoich możliwości oraz wymagań.
  • Nowy sprzęt najczęściej posiada gwarancję. Warto wiedzieć, że niektóre marki, najczęściej te drogie i rozpoznawalne, proponują gwarancję dożywotnią na swoje produkty. Z tym zastrzeżeniem, że należy się ona jedynie pierwszej osobie, która postanowi kupić ich gitarę.
  • Co więcej, jeśli kupujesz sprzęt w sklepie muzycznym online, masz aż 14 dni na zwrot gitary bez konieczności podawania przyczyny. Kupujący najczęściej korzystają z tego przywileju, kiedy przetestują dany model, ale ten nie spełnia ich wymagań. Warto zaznaczyć, że ta zasada dotyczy jedynie nowego sprzętu.
  • Jeśli zdecydujesz się na kupno nowej gitary, wszystkie jej elementy będą w stanie fabrycznym. W używanych modelach możesz spotkać się z modyfikacjami, które miały na celu poprawić użytkowanie gitary. Niestety, niektórzy posiadacze tego sprzętu decydują się na wprowadzenie rozwiązań mocno obniżających wartość instrumentu. Czy warto na takim grać? Raczej nie.

Używana gitara dla początkującego. Czy to dobry pomysł?

Za tą decyzją przemawia kilka argumentów. Między innymi atrakcyjna cena, którą zawsze możesz próbować zbić podczas rozmowy ze sprzedającym. Warto jednak wiedzieć, że możesz negocjować również w sklepach muzycznych online! Niektóre z nich są otwarte na dyskusje ze swoimi potencjalnymi klientami. Warto również dodać, że w takich miejscach możesz negocjować cenę nie tylko gitary używanej, ale również nowej. Jest wtedy o co powalczyć!

  • Nawet jeśli masz duże ambicje i chcesz zostać drugim Jimim Hendrixem, na początku swojej nauki nie wiesz zbyt wiele o danym sprzęcie. W Internecie pełno jest porad oraz wypowiedzi ekspertów na temat gitar, ale jak w przypadku wielu instrumentów, najbardziej sprawdzoną wiedzę zdobywa się dopiero w praktyce. W związku z tym brak wiedzy technicznej na temat gitar może spowodować, że kupisz używany sprzęt, który jest uszkodzony. Ciężko wtedy o gwarancję, czy zwrot kosztów od osoby prywatnej.
  • Jeśli chcesz kupić używaną gitarę, musisz mieć trochę szczęścia. Zdarzają się prawdziwe perełki i okazje, które aż szkoda odpuścić. Niestety, nie zawsze tak jest. Wiedza jest tu kluczowym czynnikiem, dzięki któremu możesz oddzielić dobry sprzęt oraz ten zużyty. Ciężko więc początkującemu muzykowi znaleźć coś naprawdę wartego swojej ceny.

Dobre rozwiązanie? Nowa gitara ze sklepu muzycznego online

Jeśli szukasz dobrej gitary, która posłuży ci na lata, a więc wytrzyma trudy wielogodzinnych ćwiczeń oraz prób, wybierz nowy sprzęt. Dobre oferty znajdziesz w sklepie muzycznym online, gdzie masz duży wybór, możesz liczyć na dokładną specyfikację sprzętu napisaną czarno na białym oraz ewentualną negocjację ceny. Warto do tego dodać jeszcze gwarancję na sprzęt oraz 14 dni na ewentualny zwrot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj