Zakup okapu kuchennego nie wydaje się czymś aż tak istotnym, jak na przykład zakup umeblowania czy samej kuchenki lub płyty grzewczej. Jeśli jednak chcemy długo cieszyć się czystą, ładnie pachnącą kuchnią, warto poważnie zastanowić się nad tym, jaki model wybrać – poznaj najczęściej spotykane z nich!

Okap sufitowy

Montowany bezpośrednio na suficie lub zawieszony na nim. Najbardziej uniwersalny rodzaj okapu, gdyż dzięki temu, że nie zajmuje miejsca przy ścianach i nie rzuca się w oczy, pasuje zarówno do pomieszczeń przestronnych, jak i tych niewielkich. Nie przeszkadza również w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Okap wyspowy

Jak sama nazwa wskazuje, jest on przeznaczony dla kuchenek wyspowych, znajdujących się pośrodku kuchni. Mocuje się go na suficie, bezpośrednio nad wyspą. Należy do najbardziej zaawansowanych modeli, ale zajmuje także sporo miejsca, przez co nie będzie najlepszym rozwiązaniem w niewielkich kuchniach.

Okap przyścienny

To nowoczesny rodzaj okapu, najczęściej spotyka się kształt odwróconej litery ,,T” bądź prostokąta. Różnorodność rozmiarów oraz kolorów sprawia, że jest to grupa uniwersalna – znajdzie się w niej model pasujący do każdej kuchni.

Okap kominowy

Jeden z rodzajów okapów przyściennych, jego kształt nawiązuje do „klasycznych” okapów, przypominających kształtem kominki. Mocowany jest na ścianie nad kuchenką lub płytą grzewczą, a przypominająca komin obudowa zawiera rurę odprowadzającą. Pasuje najlepiej do przestronnych kuchni.

Okap teleskopowy

To nowoczesny okap wbudowany w szafkę kuchenną, wyposażony w wysuwaną szufladę z „właściwą” powierzchnią chłonącą. Szczególnie polecany do małych, kameralnych pomieszczeń, gdyż nie zajmuje dużo miejsca. Może być także wykorzystywany jak zwykła szafka.

Okap podszafkowy/wkład

Taki okap, umiejscowiony bezpośrednio na spodzie szafki kuchennej, zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu doskonale sprawdza się w niewielkich bądź minimalistycznie urządzonych kuchniach. Jest zdecydowanie bardziej dyskretny niż okap teleskopowy, ale także pracuje nieco mniej wydajnie.

Jeśli stoisz przed decyzją o zakupie okapu, zapoznaj się z dodatkowymi informacjami i ofertą na https://e-okapy.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj