Są scraperzy, dla których maszyna do wykrojników to zbędny gadżet – w końcu nie należy do produktów najtańszych, a i bez niej można wykonywać świetne prace. Coś w tym jest, bo maszynka do wykrojników faktycznie nie jest niezbędna, by tworzyć metodą scrapbookingu. Ma ona jednak swoje zalety, które trudno przecenić i za które… warto zapłacić. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zostań z nami: zachęcamy do lektury.

Jaką maszynkę do wykrojników wybrać?

Postanowione: czujesz się na tyle dobrze w świecie scrapbookingu, że jesteś zdecydowany na zakup maszynki do wykrojników. Pozostaje jednak kluczowe pytanie: którą, spośród licznych modeli proponowanych przez sklepy dla plastyków, najlepiej wybrać? Czym się kierować przy zakupie – marką, ceną, właściwościami? My stawiamy na to ostatnie, jest bowiem kilka istotnych warunków, które maszyna tnąco-wytłaczająca do wykrojników i folderów, niezależnie od ceny i producenta, po prostu musi spełniać, by praca z nią była przyjemnością, a uzyskane efekty – jak najlepsze. Oto one:

  1. regulacja docisku – dzięki niej możliwe jest wycinanie przy użyciu praktycznie każdego wykrojnika;
  2. dwie płytki, które wystarczą do wycinania wzorów – jedna na podkładkę, druga na górę: pomiędzy arkusz papieru i wykrojnik. Jeżeli pomiędzy podkładkami a wałkiem jest za dużo wolnej przestrzeni, wówczas zwiększamy docisk, a jeśli zbyt mało – zmniejszamy (patrz punkt 1: regulacja docisku);
  3. spora powierzchnia tnąca – wystarczy format A4, by łatwo było wycinać, używając większych wykrojników;
  4. możliwość złożenia – to coś, na co powinny zwrócić uwagę osoby, które pracują w ograniczonej przestrzeni. Łatwy demontaż ułatwi przechowywanie maszyny;
  5. wycinanie i wytłaczanie – dwie opcje w jednej maszynce są naprawdę przydatne. Na ogół przy zakupie maszyny tnąco-wytłaczającej w zestawie znajduje się także ułatwiająca wytłaczanie gumowa mata;
  6. dostępność części zamiennych – wybierając maszynę do wykrojników popularną wśród polskich scraperów zyskujesz pewność, że łatwo zdobędziesz części zamienne.

Dlaczego warto mieć maszynę tnąco-wytłaczającą?

Odpowiedź na pytanie, dlaczego warto mieć maszynę tnąco-wytłaczającą jest dość proste. Scrapbooking to technika, która pozwala wyzwolić olbrzymie pokłady kreatywności. Oczywiście, podobnie jak malarstwo czy decoupage, z tą różnicą, że w scrapbookingu za połowę efektu są odpowiedzialne… dodatki. Tutaj nie wystarczy wyobraźnia i talent plastyczny czy wybór ciekawego przedmiotu do ozdabiania i motywu. By w technice scrapbookingu stworzyć piękny przedmiot, potrzebne są piękne półprodukty.

Maszyna do wykrojników pomaga je uzyskać. Używając jej, możesz szybko i perfekcyjnie wyciąć bądź wytłoczyć naprawdę skomplikowane wzory i przeróżne kształty – nie tylko z papieru, lecz także grubego kartonu, filcu, folii PCV lub folii metalowej, a nawet z cienkiej gumy czy tkaniny. Oczywiście użycie konkretnego materiału zależy od właściwości danego wykrojnika lub folderu. Im ciekawsze połączenie różnych, na pierwszy rzut oka nawet niepasujących do siebie materiałów, tym lepiej. Obecnie najpopularniejsza maszynką do wykrojników jest Big Shot firmy Sizzix. Edycję limitowaną tej maszyny znajdziesz w sklepie LoveArt, oferującym także szereg innych niedostępnych nigdzie indziej przydatnych artykułów i dodatków do scrapbookingu. Model maszynki Big Shot w pięknym błękitnym odcieniu to prawdziwa gratka dla miłośników scrapbookingu.

Maszyna do wykrojników Big Shot spełnia wszystkie warunki dobrej maszyny tnąco-wytłaczającej, które przedstawiliśmy na początku artykułu, a jej cena, biorąc pod uwagę przede wszystkim możliwości, jest do nich adekwatna i naprawdę atrakcyjna. W końcu liczne grono scraperów, które wybrało ją do swojej pracowni, nie może się mylić, dlatego my także ją polecamy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj