SUV-y są jednymi z najwygodniejszych samochodów dostępnych na rynku. Nie bez powodu wzbudzają spore zainteresowanie – wiele osób planujących zakup auta z rynku wtórnego decyduje się właśnie na taki pojazd. Sprawdza się on zarówno w mieście, jak i w dłuższych trasach.

Gwarancja lepszej widoczności

SUV-y to wysokie samochody. Taka konstrukcja sprawia, że kierowca ma zapewnioną znacznie lepszą widoczność niż podczas jazdy osobówką. To pozwala odpowiednio ocenić sytuację na drodze – zwłaszcza w momencie włączania się do ruchu oraz podczas utrudnień w postaci korków. To z kolei przekłada się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.

Sprawne pokonywanie przeszkód

Każdy kierowca doskonale wie, jak problematyczne bywają np. wysokie krawężniki, koleiny czy głębokie kałuże. Mając do dyspozycji SUV-a, łatwiej pokonać tego typu przeszkody. Co więcej, auto wyjdzie z takiego starcia raczej bez szwanku. Niski samochód w takich warunkach często niestety zawodzi, bo może utknąć, nie wspominając o zniszczonych felgach lub oponach. Jeżeli ktoś sporo podróżuje po trudnych nawierzchniach, np. bez asfaltu, SUV jest dla niego świetnym rozwiązaniem.

Duży wybór modeli

Przedstawiciele salonu Autoplaza podkreślają, że ich klienci chwalą sobie SUV-y za szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wybór modeli. Poszczególne marki oferują mnóstwo interesujących propozycji w tym zakresie, a niektóre z nich zdobyły już pozycję klasyków – jak np. Ford Edge. Nowy egzemplarz do tanich jednak nie należy, ale na zakupie używanego SUV-a da się całkiem sporo zaoszczędzić. Duże znaczenie ma również to, że to, za co w wielu innych autach trzeba zapłacić w ramach dodatkowego wyposażenia, SUV ma zazwyczaj w standardzie. Oczywiście i tutaj występują rozmaite wersje wyposażeniowe.

Wygoda i dobre osiągi

SUV-y są niezwykle wygodnymi samochodami, co doceniają zarówno kierowcy, jak i pasażerowie. Łatwo jest wsiąść do auta i z niego wysiąść, nie ma też kłopotu z załadowaniem dużych zakupów do pojemnego bagażnika. Do tego SUV-y odznaczają się świetnymi właściwościami jezdnymi i dobrymi osiągami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj