Wędkarstwo jest ciekawym hobby, które łączy w sobie formę aktywności sportowej z wielogodzinnym przebywaniem na świeżym powietrzu. Z łowienia ryb czerpią przyjemność osoby cierpliwe, dla których długie wyczekiwanie na branie nie jest przeszkodą. Nie oznacza to jednak, że nie doceniają one komfortu, jaki może zapewnić odpowiednie wyposażenie. Do tej grupy zaliczają się fotele karpiowe.

Na czym polega wędkarstwo karpiowe?

Chociaż zwolennicy wędkarstwa dobrze znają ten termin, dla laików wędkarstwo karpiowe jest enigmatycznym określeniem czynności związanych z łowieniem karpi. W czym kryje się tajemnica tej hobbystycznej dyscypliny? Otóż w przeciwieństwie do tradycyjnych, masowych połowów karpi przeznaczonych do sprzedaży w wędkarstwie liczy się specyficzna relacja pomiędzy rybą i wędkarzem. Ten drugi zasiada na brzegu i stosując różne znane mu techniki, zwabia osobnika jak najbliżej, aby go złapać na wędkę.

– W wędkarstwie karpiowym liczy się cierpliwość. Udane połowy nie zdarzają się często, a osiągnięcie dobrego efektu wymaga doświadczenia i wielu lat praktyki. Mniej doświadczeni wędkarze popełniają wiele błędów, począwszy od wyboru niewłaściwej zanęty, po wybór nieodpowiedniej miejscówki. Wielogodzinne siedzenie na brzegu może się dać we znaki, kręgosłupowi. Dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiedni fotel – tłumaczy pracownik sklepu karpiowego RK Baits.

Tajemnica foteli karpiowych

Wygodne miejsce przeznaczone do wielogodzinnego siedzenia ma jedno podstawowe zadanie. Jest nim odciążenie układu kostno-stawowego narażonego na różne czynniki, w tym także na przeciążenia wynikające z przyjmowania nieprawidłowej postawy. Nie bez znaczenia jest też wygoda siedzenia. Dyskomfort i fizyczne zmęczenie z pewnością mogą ograniczyć przyjemność czerpaną z wędkowania, a nawet skutecznie do niego zniechęcić. Doskonałym wyborem na takie okazje jest odpowiedni mebel wędkarski.

Fotele karpiowe spełniają wszystkie oczekiwania związane z warunkami panującymi nad wodą. Charakteryzują je cechy takie jak:

  • składana lekka konstrukcja wygodna do przenoszenia i przewożenia w samochodzie,
  • uchylne oparcie, które pozwala na przyjęcie optymalnej pozycji,
  • miękkie wypełnienie z lekkiej i wytrzymałej pianki neoprenowej, stosowanej między innymi w kombinezonach dla nurków,
  • siatkowe wyłożenie siedziska i oparcia, eliminujące problem przyklejani a się tkaniny do ciała,
  • szerokie obrotowe stopki, które chronią mebel przed zapadaniem się w podłoże,
  • wodoodporne materiały.

Fotele karpiowe są też wykonane w ciekawej, maskującej kolorystyce, dzięki czemu dobrze integrują się w otaczającym środowiskiem naturalnym. Poza tym producenci oferują je w wielu wymiarach, od lekkich stelaży po masywne modele, przeznaczone do większych obciążeń. Pozwala to na wybór wariantu dostosowanego do sylwetki, masy ciała czy preferencji wędkarza, gwarantując mu wygodną zasiadkę podczas łowienia karpi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj