Beton architektoniczny na ścianę zachwyca prostotą i walorami estetycznymi. Podpowiemy Ci dziś, jaki produkt wybrać, aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Czym jest beton architektoniczny na ścianę?

Beton architektoniczny na ścianę to beton z licem, który został stworzony w celach dekoracyjnych. Wysokie walory estetyczne sprawiły, że zyskał duże uznanie wśród miłośników nowoczesnej architektury, której założeniem jest minimalizm i prostota. Dostaniesz go w formie płyt, które ozdobione są ciekawymi motywami, dodającymi charakteru ścianom.

Oryginalny beton architektoniczny

Oryginalny beton architektoniczny na ścianę nie zawiera gipsu. Składa się z cementu, naturalnego kruszywa oraz wody. Może także mieć niewielką domieszkę składników, które pozwalają na minimalizowanie skurczu i poprawienie parametrów wytrzymałościowych. Dzięki jakościowemu składowi wykazuje dużą odporność na promieniowanie UV, ekstremalne temperatury, a także ogień. To sprawia, że znajduje swoje zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Na co zwrócić uwagę, wybierając beton architektoniczny na ścianę?

Przede wszystkim zwróć uwagę na pochodzenie i skład produktu. Powinien być wykonany z naturalnych surowców. Sprawdź, czy ma certyfikat jakości CE i PZH, tak jak np. beton architektoniczny na ścianę dostępny w e-sklepie RM Decorativi. Decydując się na certyfikowane produkty, masz gwarancję bezpieczeństwa użytkowania na co dzień, bo nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji.

Wymiary płyt

Zwróć także uwagę na wymiary płyt wykonanych z betonu, aby jak najlepiej dopasować ich wielkość do swoich potrzeb. Weź pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz rozmieszczenie motywu na ścianie, tak aby uzyskać optymalny efekt wizualny.

Beton architektoniczny na ścianę w salonie może być doskonałym tłem dla telewizora albo zestawu wypoczynkowego. W tej roli lepiej sprawdzą się duże płyty, które dodadzą wnętrzu elegancji. Salon zyska industrialnego, surowego rysu, który przełamiesz dowolnymi dodatkami.

Przeznaczenie betonu architektonicznego

Planujesz położyć płyty w łazience? Nie musisz obawiać się wilgoci. Z łatwością zabezpieczysz dekorację odpowiednimi preparatami, więc wykorzystasz ją w każdym pomieszczeniu. Zastąpisz nią kafelki, ciesząc się jej trwałością i łatwością utrzymania w czystości.

Motyw

Szczególnie ozdobny jest beton architektoniczny na ścianę pod postacią płyt 3D. Ta okładzina ścienna pozwala na stworzenie efektownej aranżacji wnętrz, elewacji budynku, a także ciekawych form architektury ogrodowej. Niebanalny design pozwoli Ci popuścić wodze wyobraźni i tworzyć niezwykłe kompozycje. Dekoracyjny, a zarazem minimalistyczny, beton architektoniczny na ścianę sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ceni się nowoczesność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj