Techniki stosowane przez drukarnie wielkoformatowe rozwinęły się niebywale w ostatnich latach. Daje to olbrzymie możliwości marketingowe – banery wielkoformatowe są dzisiaj narzędziem marketingowym wysokiej jakości, o doskonałej kolorystyce i trwałości, a innowacyjne techniki druku znacznie poszerzyły zakres realizacji. Era papierowych plakatów już za nami – dzisiaj ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia…

Cel druku wielkoformatowego

Gdy wyobrażamy sobie wydruki wielkoformatowe, w pierwszej kolejności na myśl przychodzi nam olbrzymi zasięg, jaki oferuje tego typu reklama. Jednak oprócz walorów czysto marketingowych, o druku wielkoformatowym warto myśleć w aspekcie inwestycji. Celem takiej reklamy powinno być długotrwałe i skuteczne przekazywanie jakiegoś komunikatu. I o ile w przypadku np. kampanii wyborczej komunikat ten musi być skuteczny przez krótką chwilę i jakość druku wielkoformatowego nie ma tutaj wiodącego znaczenia, o tyle w przypadku reklamy usługi, produktu lub profilu samej firmy zwykle celuje się w długotrwały przekaz. A taki zapewni nam wyłącznie wysokiej klasy wydruk wielkoformatowy.

Dobrze wykonany wydruk wielkoformatowy – po czym poznać?

Wszystko co nowe wygląda doskonale – nasycenie barw, faktura itd. Druki wielkoformatowe są jednak brutalnie weryfikowane przez zewnętrzne czynniki atmosferyczne. Jak poradzą sobie z wilgocią, nadmiernym promieniowaniem słonecznym, czynnikami mechanicznymi? Jak na trwałość wydruku wielkoformatowego wpłyną właśnie te czynniki? Wreszcie, jak długo reklama, w którą zainwestujemy będzie zachęcać, a od kiedy zacznie straszyć?

Ważna jest dobrze dobrana technika. Dlatego gdy firma zdecyduje się na kampanię reklamową outdoor najlepiej od samego początku ściśle współpracować z doświadczoną drukarnią wielkoformatową. Zapewni nam to optymalne dobranie techniki wydruku do wymaganego formatu i miejsca, co pozwoli także uśrednić koszty reklamy i zmaksymalizować jej efektywność. A zatem, na pytanie, po czym poznać dobry wydruk wielkoformatowy, warto odpowiedzieć – po tym, czy po roku wygląda równie atrakcyjnie jak w dniu jego wykonania.

Fot. Druk wielkoformatowy UV (Eye-Design.net.pl)

Banery UV – druk wielkoformatowy naszych czasów

Techniką, która bije na głowę wszystkie inne, jeśli chodzi o parametry techniczne oraz jakość wydruku wielkoformatowego, jest przygotowywanie banerów UV. Metoda ta polega na obróbce promieniowaniem ultrafioletowym obrazu wykonanego z tworzywa sztucznego. Taka forma pozwala na osiągnięcie niezrównanej jakości i kolorystyki obrazu. Warstwa twardego i elastycznego polimeru jest też bardzo odporna na czynniki zewnętrzne, przez co prezentuje się stale na wysokim poziomie przez kilka lat (nawet do dekady jeśli zastosować laminat ochronny).

Banery UV to rodzaj druku wielkoformatowego, który ceniony jest przez swoją wszechstronność zastosowań. Oprócz typowych powierzchni płaskich, technikę tę można z powodzeniem wykorzystywać na trudnych materiałach, jak szkło czy plandeka samochodowa, jak również na powierzchniach zakrzywionych i często użytkowanych, np. podłogi czy nawet schody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj