Optymalne oświetlenie hali produkcyjnej, magazynu logistycznego, ale także biura jest niezbędnym elementem do optymalnej pracy i zachowania przepisów BHP. Nowoczesne żarówki ledowe i zintegrowane lampy ledowe przeznaczone dla przemysłu są pozbawione wad swoich wyładowczych poprzedników. Warto zrezygnować z tanich, wyładowczych źródeł światła na rzecz coraz bardziej przystępnych cenowo rozwiązań technologii LED. Jakie produkty warto wybrać?

Dlaczego oświetlenie LED?

Stosowanie tanich opraw i żarówek przemysłowych starego typu przestaje mieć sens. Dla przykładu, światło żarówek metalohalogenkowych, jest co prawda dość wysokiej jakości, ale wymaga dużego poboru mocy. Skutkiem ubocznym jest też wysoka temperatura osiągana nawet przy krótkim okresie działania, która może niekiedy czasowo uniemożliwić dalsze oświetlanie obiektów.

Nowoczesne żarówki ledowe i zintegrowane lampy ledowe przeznaczone dla przemysłu są pozbawione wad swoich wyładowczych poprzedników. Nie nagrzewają się wskutek pracy (lepsza konwersja energii na światło), mają znacznie dłuższą żywotność i większą wydajność świetlną przy niższym poborze mocy.

Oświetlenie LED do przemysłu – charakterystyka

Przemysłowe żarówki ledowe i lampy LED dla przemysłu oprócz wysokiej jakości światła powinny cechować się również solidnymi wykonaniem. Oprawa zintegrowana LED powinna posiadać hermetyczną obudowę, odporną na przenikanie wilgoci, pyłu i innych substancji lotnych. Ponadto, jej obudowa musi dobrze odprowadzać nadmiar ciepła, aby uchronić diody przed awarią.

Konstrukcja żarówki LED przemysłowej powinna być lekka i najlepiej pusta w środku, aby nie gromadziła nadmiaru ciepła. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę, aby konstrukcja żarówki była wyposażona w aluminiowe radiatory, co zapewni bezawaryjną pracę aż do zużycia w okresie gwarancyjnym.

Oświetlenie biurowe LED – lampy liniowe

Każda firma zajmująca się przetwórstwem przemysłowym lub logistyką posiada powierzchnię biurową. Jeśli planujemy zmodernizować nasze lampy przemysłowe, warto również wymienić źródła światła w części administracyjnej. Rezygnacja z tanich świetlówek wyładowczych lub żarówek metalohalogenkowych na rzecz żarówek ledowych będzie znacznie łatwiejsza, gdy dokonamy prostego porównania.

Jeśli skonfrontujemy ze sobą pobór mocy żarówek i przeliczymy ile wyniosą rachunki za energię elektryczną w skali roku, okaże się, że produkt pozornie tańszy przy zakupie generuje zupełnie niepotrzebne koszty. Dodatkowo ze względu na zbyt wysoką temperaturę pracy, nie ma żadnej gwarancji, że jego działanie nie przyniesie awarii w postaci przepalenia. Tu naprzeciw wychodzą nowoczesne lampy liniowe LED które, nie nagrzewają obudowy i przeznaczają znacznie więcej energii na wysokiej jakości, jasne światło. Atutem jest możliwość wyboru temperatury barwowej, mocy i kąta rozsyłania światła.

Oprawa liniowa LED Greenie Hermetyczna Slim

Do oświetlania biura zlokalizowanego w budynku hali produkcyjnej polecana hurtownia oświetlenia LED proponuje hermetyczną lampę liniową LED Greenie Slim 1480 mm 45W IP65. Ten nowoczesny produkt daje dwie możliwości montażu: natynkowo na suficie lub przez podwieszenie na aluminiowych linkach. Ponieważ ten model świeci w temperaturze barwowej białej naturalnej, świetnie nada się do pracy przy dokumentacji i przed ekranem monitora.

Oprawa liniowa Greenie Hermetyczna Slim dostarcza wysokiej jakości światła o jasności 4090 lm. Długa obudowa z matowym dyfuzorem oraz szeroki kąt rozsyłania światła sprawi, że bez problemu oświetli kilka stanowisk pracy bez powodowania efektu olśnienia. Hermetyczność na poziomie IP65 gwarantuje odporność na wilgoć i przenikanie pyłów.

Ponadto lampa liniowa Hermetyczna Slim od Greenie posiada Certyfikat Politechniki Warszawskiej, spełnia wszystkie normy fotobiologiczne i znajduje zastosowanie w laboratoriach, przychodniach oraz w przetwórniach żywności. Lampy hermetyczne Slim od Greenie pozwolą zarówno na oświetlenie zarówno powierzchni biurowej, jak i taśmy produkcyjnej.

Oświetlenie hali przemysłowej – lampy LED hermetyczne

Jeśli dana firma pracuje z substancjami łatwopalnymi, powinna zainteresować się lampami przemysłowymi o podwyższonej klasie szczelności potwierdzonej certyfikatami EX-Atex. Takie lampy są zdolne do pracy w ekstremalnych warunkach fabryk zajmujących się substancjami łatwopalnymi. Lampy przemysłowe posiadają szereg zabezpieczeń, które mają zminimalizować ryzyko eksplozji i wybuchu pożaru do zera. Są to oprócz hermetyczności, odpowiednie uziemienia, zabezpieczenia przed przepięciami i elektrostatyką oraz radiatory uniemożliwiające nagrzanie się obudowy lampy. Oświetlenie dla przemysłu to produkty z docelowo najwyższą jakością pracy i solidną konstrukcją zapewniającą bezpieczeństwo.

Oprawa liniowa LED Greenie SuperTitanium 120cm 48W IP66 Przeciwwybuchowa ATEX NW – oświetlenie do pracy z substancjami łatwopalnymi

Lampa przemysłowa, która posiada certyfikaty EX-Atex i spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, to na przykład Oprawa Liniowa Greenie SuperTitanium Atex NW. Posiada ona hermetyczną obudowę w klasie szczelności IP66 wykonaną z czystego aluminium. Wydajne diody LED dostarczają naturalnego światła, idealnego do pracy przy składaniu skomplikowanych elementów. Osłania je przesłona z hartowanego szkła. Cała obudowa lampy liniowej jest odporna na uderzenia o sile 20 J. i posiada zabezpieczenie przed wyładowaniami elektrostatycznymi, które mogłoby wywołać pożar lub eksplozję.

Atutem oprawy liniowej Greenie SuperTitanium jest również niewielka emisja ciepła, która przyczyni się do dłuższej żywotności diod LED. To, co szczególnie zwraca uwagę to niska moc pracy i jasność wynosząca aż 4800 lm. Nowoczesne lampy przemysłowe LED serii SuperTitanium będą długo dostarczały wysokiej jakości światła przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa pracujących pod nią osób.

Oświetlenie przemysłowe zewnętrzne – lampy led uliczne

Firmy zajmujące się produkcją i zarządzaniem zapleczem logistycznym posiadają najczęściej duże parkingi, drogi dojazdowe i place manewrowe dla pojazdów ciężarowych. W okresie zimowym, gdy światła jest mniej, poruszanie się w źle oświetlonym terenie może być niebezpieczne. Dotyczy to zwłaszcza firm z obsługą magazynową 24h/dobę. Nocne zmiany sprzyjają zmęczeniu i rozkojarzeniu załogi i kierowców. Odpowiednie oświetlenie LED pozwoli uniknąć wypadków w postaci potrącenia pracownika lub przypadkowego staranowania elementu infrastruktury.

Lampy uliczne LED to doskonałe rozwiązanie tego problemu. Mają one znacznie większy wskaźnik CRI odpowiedzialny za oddawanie prawdziwych barw. Dzięki temu obiekty i ludzie są lepiej widoczni i wyraźnie kontrastują na tle płaskich powierzchni, takich jak ściany magazynów, placów manewrowych itp. Ponadto jasne światło, zbliżone do dziennego, dostarczanego przez słońce działa pobudzająco i zmniejsza prawdopodobieństwo zaśnięcia za kierownicą.

Lampy zewnętrzne mogą okazać się również świetną wizytówką firmy. Niewątpliwie dobrze oświetlony parking, obejście czy skład budowlany skąpany w naturalnym świetle będzie bardziej zachęcający niż ten oświetlany przez drażniące i nienaturalne światło lamp sodowych.

Lampa uliczna Greenie LED IC Modular 250W Philips 3030 – optymalne oświetlenie zewnętrzne

Bardzo ciekawą propozycją lampy zewnętrznej do oświetlania obejścia magazynu lub fabryki będzie model marki Greenie LED IC Modular Philips 3030. Jej podstawowym atutem jest ogromna wydajność świetlna wynosząca aż 122 lm/W, co jest bardzo dobrym wykorzystaniem energii. Parametry świetlne potwierdza certyfikat Politechniki Warszawskiej.

Lampa świeci z jasnością 30 000 lumenów w temperaturze barwowej zimnej białej. Kąt rozsyłania światła wynosi aż 155°, a żywotność diod wynosi aż 50 000 godzin. Lampa uliczna LED IC Modular 250W, umieszczona na słupie o odpowiedniej wysokości jest w stanie dobrze oświetlić znaczny obszar. Dodatkowo ta lampa zewnętrzna jest całkowicie odporna na czynniki atmosferyczne takie jak niskie temperatury czy intensywne opady atmosferyczne dzięki szczelności w klasie IP65.

W dobie rozwoju elektroluminescencyjnych źródeł światła mamy niedostępne wcześniej możliwości. Możemy korzystać z wysokiej jakości światła przy jednocześnie znacznie mniejszym poborze energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi odpowiednikami. Perspektywa posiadania odpowiedniego oświetlenia dobrze odzwierciedlającego kolory i do tego energooszczędnego powinna skłonić nas do śmiałych decyzji inwestycyjnych. Modernizacja w postaci wymiany starych lamp na te wykonane w technologii LED to same korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj