Wypadanie włosów to bardzo poważna sprawa, wymagająca wykonania odpowiednich badań oraz zastosowania odpowiedniej metody leczenia. Dzięki temu będziemy mieli szansę na to, aby opanować problem oraz poprawić swój wygląd, a tym samym własne samopoczucie.

Wypadanie włosów to problem, który dotyka coraz większej liczby osób, niezależnie od wieku czy płci. Może być spowodowane różnymi przyczynami, wśród których zdecydowanie należy wymienić uwarunkowania genetyczne, przebyte choroby, przyjmowanie leków, a także ogólny stan zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Bardzo często tracimy włosy, gdyż prowadzimy nieodpowiedni tryb życia. Ważnym czynnikiem powodującym łysienie jest stres.

Wypadanie włosów może być przyczyną:

– zmian hormonalnych, niedoczynności tarczycy,
– niedożywieniem,
– łysienie,
– ciężkie zatrucie,
– radykalnymi zmianami diety, odchudzaniem się.

Wypadanie włosów – problem natury estetycznej

Wypadanie włosów jest problemem natury estetycznej, z oczywistych względów dużo bardziej problematyczne dla kobiet, dla których piękne, zdrowe włosy to niezwykle ważna kwestia, pozwalająca na zachowanie estetycznego wyglądu, dobre samopoczucie, zwiększenie poziomu atrakcyjności. Łysienie może być więc powodem problemów z samoakceptacją, większym stresem, a nawet depresją. Rozwiązaniem jest szybka diagnostyka i podjęcie leczenia.

Przeszczep włosów – skuteczna metoda na ich wypadanie

Decyzję o przeszczepie włosów należy podjąć jak najszybciej, dopóki sytuacja nie jest krytyczna. Konieczna jest wizyta w odpowiedniej klinice oraz kontakt z odpowiednim specjalistą. Dobrze wykonany przeszczep włosów. Chcąc uzyskać satysfakcjonujący efekt przeszczepu pacjent dobrej jakości włosy w okolicy dawczej. To gwarancja żywotności przeszczepionych mieszków włosowych w wybrany obszar.

W zależności od tego, co potrzebujemy specjalista pomoże nam wybrać odpowiedni rodzaj przeszczepu: metoda FUT lub metoda FUE. Dzięki odpowiedniemu dobraniu metody przeszczepu mamy pewność, że wysiłek, który ponosimy nie pójdzie na marne, nie stracimy pieniędzy, a będziemy cieszyć się na nowo pięknym wyglądem.

Źródło zdjęcia:
Nina Buday / Shutterstock.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj