Na kalendarzowe lato musimy poczekać jeszcze kilka dni, jednak tropikalnymi temperaturami możemy cieszyć się już teraz. Słoneczne, a nawet upalne dni nie zachęcają do „ubierania się” w ciężkie i intensywne zapachy. O wiele częściej sięgamy po perfumy subtelne, delikatne i lekkie. Idealne wydają się te zawierające w sobie zapach tropików np. egzotycznych owoców. Które marki perfumeryjne takie proponują?

Zapach egzotycznych owoców = zapach lata

Nuty owocowe w perfumach są bardzo popularne. Wonie, jakie można znaleźć w pachnidłach to np. słodkie jagody, kwaskowe jabłka i porzeczki czy tajemnicze owoce egzotyczne. Po zapachy inspirowane tropikami najchętniej sięgamy latem. Dlaczego? Jednoznacznie bowiem kojarzą się za wakacjami, słońcem, morzem, wymarzonym urlopem. Są też lekkie i delikatne, a więc nie męczą w upalne dni, w których czasie zapachy odczuwa się znacznie intensywniej. Perfumy, w których składzie znajdują się egzotyczne owoce, dodają też energii, orzeźwiają i odświeżają.

Perfumy o zapachu tropików – gdzie je znaleźć?

Tropikalne nuty w perfumach najczęściej wyrażane są przez owoce. W letnich zapachach znajdziemy soczyste i energetyczne mango. Łączy się je z zapachami cytrusowymi i kwiatowymi. Takie połączenie proponują m.in. zapach Escada Taj Sunset.

Kolejny owoc, który kojarzy się nam z egzotyką, to pochodząca z Ameryki Południowej marakuja. Jeśli połączy się ją z ananasem, brzoskwinią, aromatami kwiatowymi, a do tego doda bursztyn, piżmo i cedr, to otrzyma się zapach: lekki, dyskretny, a przy tym pełen wakacyjnej energii. Oferuje go woda toaletowa od marki Salvatore Ferragamo. Incanto Shine to ciekawa propozycja, która wyzwoli naturalne piękno każdej kobiety. Zachwyca zarówno zapachem, jak i kolorową buteleczką, w której jest zamknięta. Z perfumami Salvatore Ferragamo można się zapoznać na https://www.perfumeria.pl/collections/salvatore-ferragamo.

Jeśli na lato szukasz perfum delikatnych i subtelnych, idealnym wyborem będą te z nutą liczi. Zapach tego egzotycznego owocu przypomina słodkawe winogrona. Świetnie komponuje się z zapachami kwiatów i orientalnych przypraw. Przykładem takiego połączenia są perfumy Simone Cosac Trama.

Letnie klimaty przywołają też perfumy z gujawą. Ten mało znany owoc jest niezwykle lubiany przez twórców zapachów. Wynika to z tego, że gujawa jest jednocześnie słodka i kwaśna. Charakteryzuje się intensywnym aromatem. W perfumach często połączona jest z innymi egzotycznymi owocami. Aromaty tego owocu można wyczuć w takich pachnidłach jak Hawaiian Ruby Guawa Pacifica, Belive Britney Spears czy Wild Bloom Banana Republic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj