Volkswagen od dziesięcioleci słynie z wdrażania w swoich pojazdach innowacyjnych rozwiązań, które poprawiają komfort i bezpieczeństwo jazdy. W niniejszym artykule omówione zostaną niektóre z najnowszych propozycji w tym zakresie, obecne w nowoczesnych samochodach dostępnych w salonach Volkswagen.

  • Volkswagen oferuje dwojakiego rodzaju asystenta pasa ruchu
  • nowoczesne modele są wyposażone w System Front Assist do interwencji w nagłych przypadkach
  • W niektórych modelach dostępne są też systemy Emergency Assist i Dynamic Light Assist+

Asystent pasa ruchu

W ostatnich latach wprowadzenie asystentów pasa ruchu okazało się jedną z najważniejszych innowacji, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu samochodów Volkswagen. Asystent występuje w dwóch wersjach. Najlepsze modele oferowane przez salon Volkswagen są wyposażone w obie te funkcjonalności, łącząc zapewniane przez nie korzyści. Dostępne opcje, to:

  • Side Assist+ – system wspierający kierowcę podczas zmiany pasa ruchu, informujący o niebezpieczeństwie w przypadku wykrycia znajdującego się w pobliżu pojazdu. Zagrożenie jest sygnalizowane poprzez miganie diody na lusterku oraz wibracje kierownicy.
  • Lane Assist+ – system działający w trakcie jazdy danym pasem, interweniujący w przypadku przekroczenia jego krawędzi. Kamera w stopce lusterka stale obserwuje linię, aby w razie potrzeby system mógł poinformować kierowcę o konieczności ruchu kierownicą, a w ostateczności samodzielnie skorygować kierunek jazdy.

Szukasz salonu volkswagen w okolicy? Zapraszamy! Mroczkowski – salon volkswagen Leszno

Front Assist, czyli interwencja w nagłych przypadkach

Kolejny innowacyjny system wykorzystywany przez Volkswagen to Front Assist. Jest to system obserwujący przestrzeń przed pojazdem, który uaktywnia się w przypadku wykrycia nagłej przeszkody w postaci zwalniającego samochodu czy pieszego na drodze. W pierwszej kolejności system ostrzega kierowcę o zagrożeniu oraz przygotowuje układ hamulcowy do wzmożonego działania. Następnie wzmacnia siłę hamowania zapoczątkowaną przez kierowcę, a jeśli nie nastąpi interwencja, samodzielnie zatrzymuje pojazd.

Wybór innowacyjnego i bezpiecznego samochodu w salonie Volkswagen

Decydując się na zakup innowacyjnego i bezpiecznego pojazdu, warto odwiedzić salon Volkswagen. Znajdują się tam modele z asystentem pasa ruchu oraz wykrywaniem przeszkód na drodze. Ponadto, w samochodach marki Volkswagen wdrażane są różnorodne rozwiązania, takie jak system Emergency Assist, reagujący w przypadku zasłabnięcia kierowcy, oraz Dynamic Light Assist+, który po dostrzeżeniu nadjeżdżającego z naprzeciwka pojazdu przygasza światła drogowe po stronie przeciwnego pasa ruchu, pozostawiając je aktywnymi po stronie pobocza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj