Jazda na motocyklu należy do najprzyjemniejszych doznań. Wspaniałe poczucie wolności, przestrzeni i czwartym niezwykle duża prędkość oraz sporo mocy pod rękami. To tylko niektóre z przeżyć, które są dla motocyklistów motywujące do częstych wypadów. Dodatkowo zwiedzić możemy wiele miejsc w trakcie krótkich wypraw, ale również to szansa na poznanie wielu ciekawych ludzi, o podobnej pasji.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo na motocyklu -przede wszystkim kask

Solidny, atestowany kask motocyklowy z certyfikatami bezpieczeństwa to rozwiązanie, które pozwala na uchronienie nas przed najcięższymi obrażeniami, ze śmiercią włącznie. Obecnie nie można poruszać się zgodnie z prawem motocyklem bez założonego kasku i liczba lekceważących ten przepis jest z roku na rok coraz mniejsza, a takie przypadki spotykają się również z silnym ostracyzmem w samym środowisku motocyklowym.

Ochraniacze na motocykl – dlaczego warto?

Cześć motocyklistów uważa że ochraniacze motocyklowe nie są przydatne. W rzeczywistości jednak wykonywano już bardzo wiele testów, które jednoznacznie udowadniają, że odpowiedniej jakości ochraniacze, będą w stanie uchronić nas przed wieloma kontuzjami w przypadku upadku, a także zminimalizować obrażenia, gdy dojdzie do najpoważniejszych zdarzeń drogowych. Najczęściej kupowane są oczywiście ochraniacze na łokcie, a także kolana. To te części ciała w czasie upadku są najbardziej narażone oprócz głowy na skutki uderzenia o ziemię w czasie wypadku.

Odpowiednia odzież na motor – coś więcej niż tylko komfort

Odpowiednia odzież dla motocyklisty to nie tylko komfort podróżowania, ale w największej mierze znaczna poprawa poziomu bezpieczeństwa. Dzięki mocnej kurtce, wzmacnianym spodniom o odpowiedniej grubości w przypadku bardzo poważnych kolizji drogowych oraz upadków będziemy znacznie lepiej chronieni przed ich konsekwencjami. Tego rodzaju odzież zabezpieczy nas w pewnym stopniu przed obtarciami oraz obiciami. Kupując odzież na motocykl sprawdzajmy przede wszystkim czy posiada niezbędne dla nas atesty.

czwartym niezwykle duża prędkość oraz sporo mocy pod rękami. To tylko niektóre z przeżyć, które są dla motocyklistów motywujące do częstych wypadów. Dodatkowo zwiedzić możemy wiele miejsc w trakcie krótkich wypraw, ale również to szansa na poznanie wielu ciekawych ludzi, o podobnej pasji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj