Weekend czy kilkudniowy urlop wystarczą, by odwiedzić najważniejsze atrakcje Szczyrku i zauroczyć się tym wyjątkowym miastem. Dla turystów dostępne są różne formy spędzania wolnego czasu: począwszy od sportowego szaleństwa przez odprężające spacery po korzystanie z bogatego zaplecza hotelowo-rekreacyjnego. Na brak zajęć nie mogą narzekać tutaj ani dorośli, ani dzieci.

3 najpopularniejsze wśród turystów miejsca w Szczyrku

Osoby odwiedzające wizytówkę Beskidu Śląskiego, jaką bez wątpienia jest Szczyrk, chętnie wspinają się na Skrzyczne, zwiedzają kompleks skoczni narciarskich oraz spacerują deptakiem nad rzeką Żylicą. Przed udaniem się w te miejsca warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na ich temat:

  • Skrzyczne – szczyt należy do Korony Gór Polski, ponieważ jest najwyższy w paśmie Beskidu Śląskiego. Na górę prowadzą szlaki piesze i rowerowe, a dla imponującej panoramy rozciągającej się na wysokości ponad 1200 m n.p.m. warto zdecydować się na kilkugodzinną wspinaczkę. Równie ciekawą alternatywę dla trekkingu stanowi przejazd koleją liniową. Nazwa Skrzyczne nawiązuje do skrzeczenia żab, podobno zamieszkujących przed laty pobliski staw;
  • skocznie narciarskie Skalite – kompleks trzech skoczni należy do jednych z najbardziej rozpoznawalnych punktów w Szczyrku. Obiekt kilkanaście lat temu przeszedł remont, dzięki czemu wciąż trenują na nim skoczkowie narciarscy, mogący wykonywać tutaj skoki o długości wynoszącej nawet ponad 110 metrów. Kompleks znajduje się w sąsiedztwie amfiteatru, na którym przez cały rok odbywają się różnego rodzaju eventy (m.in. muzyczne, sportowe);
  • deptak nad Żylicą – malownicza ścieżka ciągnąca się wzdłuż niewielkiej rzeki to miejsce często odwiedzane przez turystów oraz mieszkańców. Wypielęgnowana miejska zieleń stwarza idealne okoliczności do długich spacerów, także z dziecięcym wózkiem, jednak największym atutem tego miejsca są górskie szczyty tworzące pocztówkowy krajobraz.

Najważniejsza zimowa atrakcja Szczyrku

W porze zimowej Szczyrk przyciąga przede wszystkim narciarzy i snowboardzistów. W tym okresie punktem obowiązkowym wycieczek są zaśnieżone stoki, dostosowane zarówno do potrzeb początkujących, jak i doświadczonych sportowców. Co ważne, na miejscu można wypożyczyć sprzęt – białe szaleństwo jest więc łatwo dostępne dla każdego. Niektóre hotele położone przy stoku udostępniają za atrakcyjną opłatą całe wyposażenie niezbędne do uprawiania sportów zimowych. Jest to świetna opcja dla osób, które docierają do Szczyrku komunikacją zbiorową, a także dla wszystkich chcących dopiero zacząć swoją przygodę np. z narciarstwem. O istnieniu takiej możliwości w wybranych obiektach przekonuje również pracownik popularnego wśród turystów w okresie zimowym, znajdującego się zaledwie kilkanaście metrów od wyciągu narciarskiego hotelu Meta Resort Vine & SPA.

Chociaż Szczyrk to niewielkie miasto, oferuje spory wybór różnorodnych atrakcji. Można tutaj odpocząć na łonie natury i spędzić niezapomniane chwile o dowolnej porze roku. Na mapie województwa śląskiego trudno znaleźć podobne miejsce, dlatego nie powinno dziwić, że właśnie ten kierunek zyskał tak dużą popularność wśród turystów z całego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj