Zarówno auto komis, jak i skup aut zajmują się kupowaniem oraz sprzedawaniem pojazdów używanych. Oba stanowią współcześnie alternatywę dla wszelkich prób samodzielnej sprzedaży samochodu, która nie należy do łatwych ani przyjemnych wyzwań. Pomimo tego, że efekt jest podobny, oferta obu placówek jest zupełnie odmienna. Inna jest również forma współpracy oraz czas jej trwania. Dlatego też wielu klientów zastanawia się czy wybrać auto komis, czy też zdecydować się na współpracę ze skup samochodów Bydgoszcz. Dziś postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i wytłumaczyć, czym różni się komis od skupu aut używanych.

Czym różni się AutoDave skup aut Bydgoszcz od komisu?

Autodave.pl skupuje samochody i sprzedaje je. Podobnie sytuacja przedstawia się przypadku komisów samochodowych. Pomimo to, obie formy różni wiele istotnych cech. W skupie transakcja z pewnością zakończy się powodzeniem. Wpływa na to kilka czynników, ale przede wszystkim fakt, że dobre auto skupy, takie jak chociażby auto skup Bydgoszcz, skupują samochody wszystkich marek, niezależnie od ich stanu technicznego.

Różnica dotyczy również przebiegu samej transakcji. Skup odkupuje samochód od jego dotychczasowego właściciela. Natomiast komis wyłącznie pośredniczy w sprzedaży, która zachodzi pomiędzy właścicielem samochodu, a klientem, zdecydowanym odkupić auto. W ten sposób czas trwania kupna-sprzedaży diametralnie się wydłuża. Podczas gdy skup pojazdów Bydgoszcz płaci gotówką jeszcze tego samego dnia, komis samochodowy jedynie użycza placu, na którym auto oczekuje na potencjalnego właściciela, pobierając za to odpowiednią opłatę. Skupy aut, zwłaszcza te najlepsze, oferują również pakiet dodatkowych usług. Należą do nich np. prywatna laweta czy też darmowa wycena, którą pracownicy skup aut Bydgoszcz 24h na dobę mogą wykonać na miejscu lub tez podczas rozmowy telefonicznej z zainteresowanym ofertą właścicielem auta.

Jak widać, skupy samochodów używanych to zdecydowanie lepsza alternatywa, niż komisy. Transakcja przebiega w nich szybciej, pewniej i bezpieczniej. Co ważne, trwa ona z reguły kilka godzin i w zdecydowanej większości przypadków kończy się powodzeniem. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku komisów samochodowych, gdzie samochód może oczekiwać na zdecydowanego kupca całymi miesiącami, a gotówka wypłacana jest dopiero po sfinalizowaniu sprzedaży.

skup aut Bydgoszcz

Jakie auta można sprzedać w AutoDave.pl skup samochodów w Bydgoszczy?

W komisach samochodowych znaleźć można różne samochody, choć tutaj bierze się pod uwagę ich stan, model czy rocznik. Auto skup Bydgoszcz to z kolei miejsce, w którym z powodzeniem sprzedać można:

  • starsze samochody, które nadają się do użytku,
  • samochody uszkodzone lub powypadkowe, które po niezbędnych naprawach będą mogły powrócić na drogi,
  • samochody poleasingowe,
  • angliki, które zostały sprowadzone z krajów z lewostronnym ruchem.

To szeroka oferta, z której warto skorzystać, chcąc sprzedać samochód szybko i bezpiecznie. Z pewnością skup samochodów Bydgoszcz jest znacznie lepszą alternatywą dla komisów, w których auto może bezowocnie oczekiwać na sprzedaż nawet przez wiele kolejnych miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj