Jednym z dylematów zakupowych, który często towarzyszy urządzaniu czterech kątów, jest wybór drzwi. Jako że istotnie wpływają one na ostateczny wygląd wnętrza, warto dobrze przemyśleć, jaki produkt spełni nasze oczekiwania i potrzeby. Zdecydować się na skrzydła pełne czy przeszklone? Odpowiedzi udzielają eksperci RuckZuck, pokazując jednocześnie, że zabawa w kontrasty przynosi ciekawe rozwiązania aranżacyjne.

– Poszukując drzwi wewnętrznych dużą uwagę przywiązuje się do ich wyglądu. Mają trafiać w gusta domowników i dobrze komponować się z innymi elementami wyposażenia, pozwalając zachować spójny styl. Tymczasem odpowiednio dobrane skrzydło może nie tylko ładnie się prezentować, ale też uwydatnić atuty wnętrza lub ukryć jego mankamenty. Decyduje o tym m.in. jego konstrukcja – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Przy doborze drzwi kluczowe znaczenie ma rodzaj pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane, wielkość wnętrza oraz własne upodobania estetyczne. Uwzględniając te czynniki można zdecydować się na drzwi pełne, ze szklanymi aplikacjami lub całkowicie przeszklone.

Pełne skrzydła świetnie sprawdzą się w jasnych, przestronnych wnętrzach. Będą pasować również do pomieszczeń, w przypadku których ważne jest zachowanie poczucia prywatności i ciszy, takich jak gabinet, sypialnia czy łazienka. Warto je wybrać, jeśli chcemy stworzyć wyraźny podział przestrzeni. W tej roli dobrze zaprezentują się drzwi z kolekcji Inez lub Pino marki SENTIS. Ciekawie wyglądają też modele z linii Diego, których powierzchnię dekorują fornirowe aplikacje.

Przeszklenia z kolei nadają skrzydłom lekkości. Największą zaletą drzwi tego typu jest przenikanie przez nie promieni słonecznych, dzięki czemu wnętrze nabiera ciepła, pogodnego wyglądu i optycznie powiększa się. Z tego względu szczególnie polecane są do niewielkich i słabo doświetlonych przestrzeni. Innym atutem skrzydeł z szybami jest możliwość wglądu do wnętrza bez konieczności otwierania drzwi (całkowitego lub częściowego – w zależności od rodzaju szklenia).

Przeszklenia mogą przyjąć jedynie formę zdobień lub tworzyć całą powierzchnię skrzydła. To ostatnie rozwiązanie wykorzystano m.in. w kolekcji Vidrio marki SENTIS, dostępnej w salonach RuckZuck. Szklane drzwi prezentują się stylowo i nowocześnie. Dzięki stabilnej ramie, wytrzymałej szybie oraz metalowemu okuciu wyróżniają się wysoką odpornością na nacisk.

– Nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie, czy lepsze są drzwi pełne, czy przeszklone – każde z nich mogą być bardzo funkcjonalne, jeśli zostaną odpowiednio dobrane do pomieszczenia. Klienci często decydują się na jeden rodzaj skrzydła w całym mieszkaniu, by zachować spójność aranżacji. Jednak równie dobrym pomysłem jest łączenie różnych modeli z tej samej kolekcji, w ramach której dostępne są zarówno konstrukcje pełne, jak i ze szklanymi aplikacjami. Tym sposobem zachowujemy jednolity wygląd mieszkania, każde ze skrzydeł doskonale spełnia swoją rolę, a my otrzymujemy oryginalną aranżację – dodaje Katarzyna Śliwińska.

Pełna oferta drzwi marki SENTIS jest dostępna pod adresem: www.sentis.pl

Classen|RuckZuck

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj