Zastanawiasz się nad zakupem zegarka? Nie wiesz czy wybrać model kwarcowy czy też automatyczny? W poniższym poradniku podpowiadamy dlaczego warto postawić na zegarek automatyczny

Dobrze dobrany zegarek to w dzisiejszych czasach część męskiej garderoby, która dodaje elegancji niemal każdej stylizacji. Wybierając zegarek dla siebie warto zwrócić więc uwagę również na jego wykonanie. Będzie on ozdobą wyłącznie wtedy, kiedy sam będzie wykonany w sposób estetyczny. Nie bez znaczenia są również użyte materiały, z których jedne uchodzą za bardziej, a inne za mniej eleganckie. Zegarki męskie automatyczne najczęściej wykonywane są w taki sposób, by spełnić właśnie te kryteria.

Czym powinien charakteryzować się elegancki zegarek?

Na początek warto zadać sobie pytanie o to, czym jest elegancja. Intuicyjnie wszyscy potrafimy odróżnić rzeczy eleganckie od nieeleganckich, ale czasami intuicja może nas zawieść. Najczęściej mówi się, że jest to połączenie estetyki i prostoty. Elegancki zegarek będzie więc wykonany z wielką starannością i z użyciem wysokiej jakości materiałów. Jednak zdobienia na nim powinny być raczej stonowane. Zegarki męskie automatyczne, na których ilość ozdób jest duża o wiele lepiej sprawdzą się jako dodatki do sportowych kreacji.

Zegarki męskie automatyczne – klasa i prostota

Przyjęło się, że zegarki najwyższej klasy często wykonywane są właśnie jako zegarki automatyczne. Oczywiście istnieją również bardzo wysokiej jakości, eleganckie zegarki kwarcowe, aczkolwiek zegarki automatyczne prezentują zdecydowanie inny poziom. Stopień skomplikowania tego rodzaju zegarków sprawia, że do ich wykonania doświadczony rzemieślnik musi zaangażować o wiele więcej czasu, sił i umiejętności. Zegarki tego rodzaju mają więc swoją cenę, która najczęściej odpowiada jakości. Jednocześnie zegarki takie wykonywane są często według klasycznych, prostych i eleganckich projektów.

Najnowsze trendy w sztuce zegarmistrzowskiej

Wystarczy krótka wizyta w salonie z zegarkami, żeby przekonać się, że współcześnie istnieje wiele trendów w sztuce zegarmistrzowskiej. Znaleźć można zarówno zegarki pasujące do najbardziej formalnych strojów, jak i zupełnie szalone projekty. W świecie zegarków męskich bardzo popularne są na przykład ostatnio nawiązania sportowe – zwłaszcza do sportów wysoko ocenianych, jak sporty motorowe, żeglarstwo, czy wspinaczka. Wybierając zegarek możemy sobie pozwolić na odrobinę luzu, aczkolwiek warto tutaj nie przesadzić i wybrać najlepiej do własnych, faktycznych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj