Nowa obora to połączenie nowoczesnych trendów w hodowli oraz zaawansowanej technologii, które umożliwią łatwiejsze i efektywniejsze prowadzenie hodowli. Dzięki uprzejmości właścicieli obiekt został udostępniony do zwiedzania, z czego skorzystali licznie zgromadzeni hodowcy bydła mlecznego, mieszkańcy pobliskiej okolicy oraz lokalne władze.

Nowy obiekt inwentarski został wyposażony w halę udojową typu rybia ość 2×7 w systemie DemaTron 70 firmy GEA. Zaprojektowany został przez Agra-Matic – dział rozwoju agrobiznesu firmy De Heus.

– Legowiska zaprojektowaliśmy jako zagłębione w dwóch podwójnych rzędach.  W ramach komfortu zwierząt są one przewidziane z wypełnieniem słomiano-wapiennym. W usuwaniu gnojowicy pomagać będzie system rusztowy z kanałami, które umożliwią magazynowanie gnojowicy przez okres 6 miesięcy – mówi Katarzyna Maslak, kierownik sekcji budownictwa inwentarskiego De Heus.

Za odpowiednią temperaturę, częstość wymiany powietrza oraz optymalne warunki klimatyczne w obiekcie odpowiada otwarty świetlik kominowy oraz okna z poliwęglanu, których otwieranie odbywa się mechanicznie.

– Mamy nadzieję, że nasze wieloletnie doświadczenie zaowocuje zadowoleniem kolejnych inwestorów i zmniejszonymi nakładami Ich pracy – dodaje Maślak.

Gratulujemy odważnej decyzji Państwu Nowakowskim i życzymy sukcesów oraz dobrych wyników w produkcji mleka.

De Heus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj