Sprawdź najczęstsze błędy i uchroń swoje zdrowie! Od dłuższego czasu cały świat mierzy się z bardzo trudną sytuacją. Musimy sprostać wielu wyzwaniom, aby poradzić sobie z narastającymi problemami. Nie na wszystko masz wpływ, ale musisz zrobić co w Twojej mocy, aby ochronić zdrowie swoje i najbliższych.

Maseczki ochronne – nie popełniaj tych błędów!

  1. Pierwszym popularnym błędem jest zakładanie maseczek brudnymi rękami. Jeżeli chcesz uchronić swoje zdrowie, umyj dłonie, zanim nałożysz maseczkę ochronną. W przeciwnym wypadku wszelkie bakterie i wirusy na Twoich rękach przeniosą się na materiał. A to już prosta droga do zakażenia!
  2. Część ludzi nie zakłada maseczek na nos lub nie dopasowuje ich do swojego kształtu twarzy. Jest to wielki błąd, ponieważ tak nałożona nie będzie spełniać swojej funkcji. Postaraj się tak dopasować materiał, aby nie powstały żadne luki po bokach. W tym celu warto wybrać model, który jest dobrze dopasowany do kształtu twarzy. Takie maseczki znajdziesz w sklepie Mewa 24.
  3. Niejednokrotnie spotykasz na ulicy osoby (a może jesteś jedną z nich?), które dotykają maseczki rękoma podczas np. poprawiania włosów czy drapania się po policzku. To powszechny błąd, którego koniecznie trzeba unikać. Idąc po ulicy, na warstwie zewnętrznej Twojej maski zbiera się wiele bakterii, wirusów i grzybów. Jeśli następnie dotkniesz jej, to wszystkie zgromadzone „zarazki” zostają na Twoich rękach. Chcesz tego uniknąć, prawda?
  4. Kolejny błąd to odbieranie połączeń i długa rozmowa, podczas której Twoja komórka dotyka maseczki. Podobnie jak w punkcie trzecim wszystkie wirusy, bakterie i grzyby zostają na Twoim telefonie. Jeśli jednak musisz odebrać połączenie na zewnątrz, pamiętaj o zdezynfekowaniu komórki po zakończonej rozmowie.

To najczęstsze błędy, które popełniają ludzie noszący maseczki. Pamiętaj, że ich zakładanie szczególnie w zatłoczonych miejscach to bardzo dobra decyzja. Noszenie maseczek przypomina Ci również o tym, aby nie dotykać twarzy. Warto zaopatrzyć się również w inne środki ochronne takie jak np. żele dezynfekujące.

Czym kierować się przy wyborze maseczki ochronnej?

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online możemy znaleźć wiele rodzajów maseczek ochronnych. Niestety można się również natknąć na tzw. buble. Jak uniknąć wyrzucania pieniędzy w błoto i wybrać dobrą maseczkę ochronną?

Maseczki ochronne jednorazowe

Najczęściej stosowane są maseczki chirurgiczne jednorazowe. Ich zasada działania polega na stworzeniu fizycznej bariery między błonami śluzowymi a otaczającym środowiskiem. Jak sama nazwa wskazuje, maseczki powinny być używane tylko jeden raz. Należy również pamiętać o tym, że nabierają one wilgoci, dlatego nie powinno się ich nosić zbyt długo.

Maseczki ochronne wielorazowe

Ważne, aby takie maseczki były wykonane z odpowiednich materiałów. Przykładem dobrej jakości maseczek ochronnych są te sprzedawane przez sklep Mewa 24: https://mewa24.pl/strona-glowna-2/8334-maseczka-ochronna.

Zalety maseczek ochronnych z jedwabiu wiskozowego:

  • Są wykonane z materiału zastrzeżonego znakiem towarowym Vistex®;
  • Wchłaniają i oddają pot, przepuszczają powietrze oraz oddają nadmiar ciepła;
  • Są trwałe, ekologiczne, higroskopijne
  • Ograniczają przenoszenie bakterii i wirusów

W obecnej sytuacji maseczki ochronne powinny być przez nas noszone szczególnie w zatłoczonych miejscach np. komunikacji miejskiej czy sklepach. Należy pamiętać, aby przestrzegać zasad ich prawidłowego użytkowania, tak aby mogły jak najlepiej ochronić nas przed bakteriami, wirusami i grzybami. Znaczenie ma także materiał, z którego jest wykonana maseczka ochronna.

Źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj