Kominek to doskonałe urządzenie pozwalające ogrzać wnętrze oraz zapewnić wyjątkowy nastrój. Wiele lat temu kominki głównie montowane były w domach, mieszkańcy bloków i kamienic mogli o nich tylko pomarzyć. Wraz z rozwojem technologii na rynku pojawiły się przeróżne rodzaje kominków np. gazowe i elektryczne, które dały możliwość instalacji w mieszkaniach i budynkach bez kominów. Obecnie kominki są doceniane przez wiele osób w różnym wieku. Stanowią idealne źródło ciepła, a także pełnią rolę dekoracyjną.

Od zawsze marzysz o kominku i w końcu zdecydowałeś się na jego kupno? Musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach, niektóre kominki służą głównie do produkcji ciepła, inne zaś za podstawowy cel stawiają wrażenie estetyczne. Dodatkowo występuje wiele innych cech kominków, nad którymi powinieneś się zastanowić – kominki otwarte, piece wolnostojące, wkłady kominkowe. Wybór kominka zależy zatem głównie od roli, jaką chcemy, aby spełniał. Bardzo szeroki asortyment rozmaitych urządzeń grzewczych oferuje kominki firmy Kratki.

Kominki firmy Kratki są jednym z wiodących i najbardziej docenianych producentów kominków w Polsce. Firma działa zgodnie z ideą ,,Dobre, bo Polskie”, dzięki temu proponuje swoim klientom towar polski, funkcjonalny, wykonany z najwyższej jakości materiałów i estetycznie wykonany.

Kominki firmy Kratki dostępne są zawsze w rozsądnych cenach i od wielu lat chętnie kupowane są przez polskich i zagranicznych klientów. Określane są, jako bardzo wytrzymałe i solidne urządzenia grzewcze. Produkty kominki firmy Kratki można kupić w około 50 krajach na całym świecie. Jedną z możliwości jest kupno bezpośrednio od producenta lub w innych sklepach z urządzeniami grzewczymi, a jeszcze inną opcją jest zamówienie wybranego kominka przez Internet. Kominki firmy Kratki to przede wszystkim urządzenia takie jak:

  • biokominki
  • kominki elektryczne
  • wkłady kominkowe (z płaszczem wodnym, gazowy, powietrzny)
  • piece wolnostojące

Rodzaj kominka – dom, mieszkanie, kamienica?

Kominki na pewno mogą być umieszczane w domach, nie wiążą się z tym żadne problemy oraz przebudowy i remonty. Wystarczy, że mamy podłączenie do komina lub na etapie projektowania nowego domu przekażemy wiadomości dla architekta, że chcemy posiadać kominek. Architekt przewidzi i wyznaczy specjalne miejsce na kominek w naszym projekcie domu.

Od kilkunastu lat instalowanie kominka jest możliwe również mieszkaniach, biurach, kamienicach i budynkach nie mających podłączenia do komina. Montaż kominka w tego typu budynkach może dojść do skutku, dzięki wykorzystaniu przewodów kominowych. Najczęściej w blokach, kamienicach i budynkach użytku publicznego montowane są kominki elektryczne, biokominki i piece wolnostojące. Kominki firmy Kratki oferują wszystkie wyżej wymienione rodzaje urządzeń grzewczych.

Kominki firmy Kratki – najchętniej wybierane rodzaje kominków

Najchętniej kupowanymi kominkami firmy Kratki są kominki z płaszczem wodnym. Pozwalają doskonale ogrzać dużą powierzchnię domu, a także stanowią efektowną dekorację domu. Podczas decyzji odnośnie kominka z płaszczem wodnym, bardzo ważną kwestią są parametry techniczne i użytkowe kominka.

Tradycyjne kominki mają sprawność w granicach 70%, wiele urządzeń podczas normalnej pracy potrafi osiągnąć, aż 80% sprawność. Uzyskanie wyższej sprawności można uzyskać za pomocą idealnej regulacji dostarczanego powietrza do rozpalonego kominka. Im więcej dostarczamy powietrza, tym kominek szybciej spala opał, i tym samym, im mniej powietrza, tym spalanie jest dłuższe. Przy wyborze wkładu kominkowego z płaszczem wodnym równie ważna jest moc nominalna, jaką oferuje kominek.

Kominki firmy Kratki z płaszczem wodnym doskonale wykorzystują całe wyprodukowane ciepło. Za pomocą instalacji energia wytworzona ogrzewa wodę, która trafia do ogrzewania centralnego rozłożonego we wszystkich pomieszczeniach. Dzięki temu nie musimy korzystać np. z pieców gazowych, tylko podczas palenia się kominka kaloryfery w całym domu są ciepłe.

Kominek z płaszczem wodnym to rewolucyjne urządzenie grzewcze, które sprawiło, że wiele osób przestało całkowicie korzystać z innych urządzeń centralnego ogrzewania w swoim domu. Polecany jest jednak osobom prowadzącym stały tryb życia np. pracującym w domu. Kominek z płaszczem wodnym, aby dawał przez cały czas ciepło musi być regularnie doglądany. Należy uzupełniać z nim opał przez 24h na dobę, ponieważ po wygaśnięciu kominka automatycznie kaloryfery w domu stają się zimne.

Kominki firmy Kratki to pewność dobrego zakupu, wszystkie produkty są zgodne z normami bezpieczeństwa i posiadają specjalne certyfikaty. Po za tym wykonane są z solidnych materiałów i prezentują się estetycznie.

Więcej informacji na stronach:

http://hurtownia-express.pl/

http://twoje-miejsce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj