Depilacja laserowa jest obecnie uważana za jedną z najbardziej efektywnych metod eliminacji niechcianego owłosienia. Choć pozwala na uzyskanie długofalowych rezultatów, nie gwarantuje trwałego usunięcia włosów na danym obszarze. Wzrost owłosienia może być ponownie stymulowany przez różne czynniki. Jednak warto zauważyć, że włosy po depilacji laserowej odrastają znacznie rzadziej i są słabsze niż przed zabiegiem. Aby utrzymać osiągnięte efekty, zaleca się tzw. zabiegi przypominające, przeprowadzane co 1-2 lata. Zapraszamy do zapoznania się z więcej informacjami na temat trwałości efektów depilacji laserowej.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej trwa od 10 do 50 minut, w zależności od tego, jaką część ciała chcemy poddać temu zabiegowi. W procesie tym kluczową rolę odgrywa melanina, pigment znajdujący się we włosach. To ona jest odpowiedzialna za absorpcję światła lasera i jego przemianę w ciepło. Wytworzone ciepło dociera do macierzy włosa, uniemożliwiając jego dalszy wzrost. Podczas zabiegu, kosmetolog przykłada urządzenie laserowe do skóry, przechodząc punkt po punkcie, zapewniając skuteczność i precyzję działania.

Czy depilacja laserowa trwale usuwa owłosienie?

Chociaż depilacja laserowa charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem skuteczności, nie jest to metoda permanentnego usunięcia owłosienia. Procedura ta znacznie redukuje ilość niechcianych włosów na wybranym obszarze ciała, lecz nie eliminuje ich zupełnie. Mieszki włosowe, które zostały uszkodzone, mają zdolność do regeneracji, na przykład pod wpływem fluktuacji hormonalnych.

Aby osiągnąć optymalne rezultaty, zaleca się serię zabiegów laserowego usuwania owłosienia. Po każdej sesji można zauważyć redukcję liczby włosów, a te, które pozostaną lub się zregenerują, będą słabsze i jaśniejsze zarówno jeśli chodzi o teksturę, jak i kolor. Warto dodać, że po jednej sesji liczba włosów może zmniejszyć się o maksymalnie 30%, co wynika z faktu, że tylko taka część włosów jest w danym momencie w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu.

Od czego zależy trwałość depilacji laserowej?

Kluczem do skutecznej depilacji laserowej jest przeprowadzenie pełnej serii zabiegów w określonych odstępach czasu. Standardowo rekomenduje się od 6 do 8 sesji, lecz liczba ta może się różnić w zależności od indywidualnej odpowiedzi pacjenta na terapię laserem. Odstępy między poszczególnymi zabiegami są uzależnione od partii ciała: na twarzy zabiegi wykonuje się co 4 tygodnie, w przypadku bikini, rąk, klatki piersiowej, pleców i brzucha co 6 tygodni, natomiast na nogach co 8 tygodni.

Efekty depilacji laserowej mogą być związane z gospodarką hormonalną. Przykładowo, nagła zmiana poziomu niektórych hormonów, jak to może mieć miejsce podczas menopauzy czy po ciąży, może prowadzić do ponownego wzrostu niektórych włosków. Niektóre partie ciała, takie jak okolice bikini czy górna warga, są bardziej podatne na te zmiany. W celu utrzymania efektów depilacji laserowej, zaleca się regularne zabiegi przypominające, wykonywane 1-2 razy w roku lub rzadziej, które pomagają zapobiec regeneracji mieszków włosowych.

Czy wszystkie włosy można usuwać laserowo?

Zabieg depilacji laserowej opiera się na procesie, w którym światło lasera jest absorbowane przez melaninę, pigment zawarty we włosach. Dlatego też procedura ta jest szczególnie efektywna w przypadku osób o ciemniejszych włosach i jaśniejszej skórze, gdzie kontrast między kolorem włosów a skórą jest większy, co znacznie ułatwia zabieg. Laser diodowy typu Light Sheer Quatro dostosowuje się do różnych typów i kolorów włosów, co sprawia, że depilacja laserowa Rzeszów jest dostępna dla szerokiego spektrum osób.

Kiedy wykonać zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to zabieg, który można bezpiecznie przeprowadzać przez cały rok, o ile przestrzegane są zalecane środki ostrożności po zabiegu. Wiązka lasera emituje promieniowanie, które może pozostać w skórze nawet przez 2 tygodnie po zabiegu. W tym okresie skóra nie powinna być narażona na dodatkowe źródła promieniowania, takie jak słońce, ponieważ może to prowadzić do poparzeń, obrzęków lub przebarwień. W miesiącach letnich zaleca się wykonywanie depilacji na partiach ciała takich jak bikini, uda czy pachy, gdyż są to obszary, które można łatwo zakryć odzieżą i w ten sposób ochronić przed słońcem. Dodatkowym zabezpieczeniem w cieplejsze dni może być stosowanie kremów z wysokim filtrem UV, które skutecznie chronią skórę po zabiegu laserowego usuwania owłosienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj