Braki kadrowe w firmach z bardzo wielu branż zdarzają się sezonowo lub okresowo, kiedy po prostu jest więcej pracy do wykonania. W takich sytuacjach często trudno jest znaleźć pracowników Polaków i firmy decydują się na zatrudnienie pracowników pochodzących z Europy Wschodniej. Jeśli jako właściciel firmy rozważasz również taką opcję, ale nie wiesz, co powinno zawierać CV Białorusina, rozwiejemy Twoje wątpliwości. A co więcej: opowiemy, jak ułatwić sobie całą sprawę!

CV przygotowane zgodnie z zasadami obowiązującymi w Polsce

CV kandydata z Białorusi do pracy w naszej firmie powinno być stworzone zgodnie z zasadami obowiązującymi w Polsce. Na wielu portalach bez problemu znajdziemy gotowe wzory CV. Nie są to urzędowe formularze do wypełnienia, ale wzory zawodowego życiorysu, które stanowią oficjalną wizytówkę kandydata do pracy. CV musi oczywiście zawierać najważniejsze dane osobowe i teleadresowe. Nie ma w nim za to miejsca na osobiste adnotacje, które z założenia nie mają wpływu na rekrutację, na przykład o stanie cywilnym. W CV można jednak wspomnieć o zainteresowaniach i pasjach, jeśli są:

  • powiązane z branżą (przykład: wykończenie wnętrz przy rekrutacji do firmy budowlanej, która zajmuje się kompleksową budową domów),
  • związane z po prostu z umiejętnościami przydatnymi podczas pracy (przykład: modelarstwo przy rekrutacji do pracy, która wymaga wyjątkowych zdolności manualnych).

CV musi zawierać kompletne informacje na temat wykształcenia, opcjonalnie o ukończonych kursach, szkoleniach i uprawnieniach. Zgodnie z rekrutacyjnym savoir-vivre, CV powinno być przygotowane w języku polskim, o ile zainteresowany przyjęciem pracowników nie deklaruje inaczej.

Pewne CV i bezpieczne zatrudnienie na zasadzie leasingu pracowniczego

Powyższe treści na temat CV kandydata do pracy z Białorusi to na pierwszy rzut oka nic skomplikowanego. Jeśli jednak zaczniemy zgłębiać temat, zaczynają pojawiać się wątpliwości. Zaczynają się od tego, jak zweryfikować, czy dane w CV są prawdziwe, czy kandydat przebywa w Polsce legalnie, a kończą na tym, jakie ciążą na nas – jako firmie – obowiązki, by w pełni legalne było zatrudnienie. Całe szczęście jest opcja, która pozwoli nam się wszelkich wątpliwości po prostu pozbyć – i to dosłownie. To opcja zatrudnienia pracowników z Białorusi na zasadzie leasingu pracowniczego. To usługa oferowana przez fachowe agencje pracowników z Europy Wschodniej jak PD Solidbud z Osielska w województwie kujawsko-pomorskim. Leasing pracowniczy, inaczej outsourcing pracowniczy, to wynajem pracowników do wykonania konkretnych zadań. To agencja pracowników w Europy Wschodniej rekrutuje i weryfikuje ludzi, dopełnia wszelkich formalności, prowadzi kompletną dokumentację kadrowo-płacową. To bez wątpienia wyjątkowo opłacalne rozwiązanie dla firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj