To, jak niesamowita jest kompozycja salonu zależy w ogromnej mierze od odpowiedniego dopasowania akcesoriów. Poduszki jako element aranżacyjny są powszechnie niedoceniane. Czasem wybieramy je nieświadomie, by podnieść nasz komfort podczas oglądania tv. Czas z tym skończyć oraz dobrać poduszki w jasnych odcieniach czy pokryte ciekawymi wzorami. Teraz odnajdziemy poduszki w wielu kolorach. Dużą popularnością cieszą się na przykład poduszki niebieskie. Jak właściwie dobierać poduszki ozdobne?

Poduszki ozdobne – rozmiar

Pierwszym krokiem przy doborze poduszek ozdobnych będzie dobry dobór ich rozmiaru. Najlepiej kierować się wielkością sofy, na jakiej mają się znajdować. Dla kanapy 3- osobowej najlepszym doborem będą poduszki ozdobne w wymiarze od 45×45 do 50×50 cm Mniejsze poduszki zachwieją równowagę oraz będą wyglądały ekstrawagancko, jednak wielkie za bardzo obciążą własną sofę. Kiedy jesteśmy natomiast właścicielami ogromnej sofy, na jakiej może usiąść większa ilość osób, możemy bezproblemowo pozwolić sobie na poduszki ozdobne o wymiarze choćby 70×70 cm.

Dobór dobrych odcieni oraz wzorów

Jeśli nie masz pewności, od czego rozpocząć, przeanalizuj ogólną kolorystykę całego wnętrza, w szczególności zwracając uwagę na odcienie pozostałych mebli, ozdób oraz przedmiotów. Uwzględnij też ozdoby ścienne oraz dywan. Zwróć uwagę na ich odcienie oraz to, co kochasz w nich najbardziej. Dobierz co najmniej trzy spośród tychże odcieni, by stworzyć schemat barw. Wielkie poduszki (np. niebieskie) powinny cechować się jasnymi czy osłabionymi kolorami, jednak z mniejszymi modelami możesz poszaleć, wybierając ciemne barwy oraz mocne akcenty. Godne przemyślenia są poduszki miętowe, które będą pasować do różnej kolorystyki.

Brązowa kanapa – jakie poduszki

Niezwykle powszechnie jest tak, iż jak brązowa kanapa to również brązowe meble lub akcesoria, wówczas własny salon zostaje w jednej barwie. Jest ona piękna oraz niezwykle dostojna, ponieważ jest to odcień jaki napawa nas relaksem. Brązowa kanapa jest dobrą podstawą do poduszek ozdobnych, ponieważ to oczywiście dzięki nim możemy nieznacznie zmienić wnętrze. Należałoby wiedzieć, jaki odcień poduszek będzie pasował do brązowej kanapy, wówczas możemy je łączyć oraz wymieniać do woli. Do brązowej kanapy, dobrze sprawdzą się na przykład zielone poduszki. Będzie to swego rodzaju kontrast, który sprawi, że nasza kanapa nie będzie „bezbarwna”. Będzie ona wówczas wyrazista, będzie zwracała uwagę każdego gościa, który tylko wejdzie do naszego salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj