Planując zakup własnego mieszkania, często musimy zdecydować, którą nieruchomość wybrać. Chcemy wiedzieć, jakie jest lepsze rozwiązanie, aby kupić mieszkanie z rynku pierwotnego lub wtórnego? Jakie problemy mogą się pojawić przy zakupie mieszkania z drugiej ręki? Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Mieszkanie dopasowane do naszych potrzeb

Zaletą kupna mieszkania od dewelopera jest szeroka oferta mieszkań do wyboru. Możemy wybrać apartamenty o optymalnej wielkości i ilości pokoi oraz rozkładach odpowiednich dla wszystkich części świata. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego mamy również dużą swobodę w aranżacji mieszkania pod nasze potrzeby. Nowe mieszkania, spełniające standardy dewelopera, dają nam różne możliwości aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Projektując go samodzielnie lub korzystając z usług architekta, jesteśmy w stanie urządzić wnętrza ergonomiczne i dopasowane do naszych potrzeb bez usuwania tynku, paneli czy cięcia płytek. Dodatkowo na etapie budowy możemy bezpłatnie zmienić układ ścianek działowych.

Nowoczesne technologie

Koszt utrzymania mieszkania na rynku pierwotnym jest na ogół znacznie niższy niż mieszkania na rynku wtórnym. Kwoty opłat podlegają między innymi brakiem darowizn na fundusze modernizacyjne, lepszą izolację i inteligentne rozwiązania. Nowoczesna architektura charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i bardziej zaawansowanymi materiałami. Dobrze przygotowane i zaplanowane powierzchnie wspólne to duży atut nowych osiedli mieszkaniowych. Place zabaw, dobrze zaprojektowana zieleń, tereny rekreacyjne to duży atut nowego budynku. Parkingi podziemne i indywidualne miejsca postojowe stały się standardem w nieruchomościach deweloperskich. Coraz częściej pojawiają się również takie udogodnienia, jak ładowarki pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Nowe mieszkania Kraków Podgórze od dewelopera to doskonała inwestycja na przyszłość. Decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego mamy większą szansę sprzedać się po wyższej cenie w ciągu kilku lat. Wynajem będzie alternatywą dla sprzedaży, a mieszkania w nowych budynkach będą osiągać znacznie wyższe ceny niż te w starszych budynkach. Dużą zaletą kupna mieszkania od dewelopera na rynku pierwotnym jest zwolnienie z 2% podatku od czynności cywilnoprawnych, który jest obowiązkowy w przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego. Ponadto kupując mieszkanie od dewelopera, często można negocjować cenę. Warto odwiedzić targi mieszkaniowe lub obejrzeć inwestycję w dzień otwarty, świetna okazja na zakup mieszkania w niższej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj