„Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy” twierdził Cyceron. Dzięki nim można odbywać podróże do najdalszych zakątków świata, balansować na granicy rzeczywistości i fikcji lub oczami wyobraźni cofnąć się o tysiąclecia, ery! Wyjątkowo piękne są książki nadszarpnięte zębem czasu, których sfatygowany wygląd ma swój własny urok. Choć nowy egzemplarz o czystych kartach i wspaniałej oprawie to także gratka dla książkowych moli. Koniec końców każdy księgozbiór, nawet ten najmniejszy, potrzebuje należytej oprawy. Nie wypada przecież, żeby literatura była traktowana po macoszemu. Własna, domowa biblioteczka wcielona do salonu pozwoli na godziwą ekspozycję książek. Umieszczona w tak reprezentacyjnej części domu, stanie się jej punktem ciężkości oraz ozdobą przyciągającą wzrok. Do stworzenia efektownej ekspozycji książek niezbędne będą modne regały do salonu, które odzwierciedlają gorące trendy świata designu.

Serie wydawnicze z różnokolorowymi okładkami, tomy encyklopedii i słowników o sporych gabarytach, wydania w wersji pocket. Każdy egzemplarz oprócz bogatego wnętrza, posiada również wizualne przesłanki do tego, by stać się prawowitą dekoracją eleganckiej aranżacji. Książki ułożone według koloru grzbietów bądź rozmiaru tworzą ostatecznie niebanalną kompozycję wizualną. Modne regały do salonu dają szerokie pole do uzewnętrznienia własnej inwencji twórczej.

Kliknij w powyższe zdjęcie i przejdź do oferty regałów na książki sklepu Edinos.pl

Modele modułowe posiadają pojemne kubiki, w których umieścić można książki, kolekcję czasopism, a także stylowe wazony, ulubiony serwis kawowy lub szkatułkę na biżuterię. Ich ogromną zaletą jest fakt, że w przypadku braku dostatecznej ilości miejsca, dokupienie kolejnego modułu nie stanowi żadnego problemu. Oryginalny efekt uzyskuje się wówczas, gdy egzemplarze są jednakowe pod względem wzornictwa, lecz występują w zupełnie przeciwstawnych kolorach, np. czerni i bieli.

Doskonałym pomysłem na ulokowanie książek jest ich ustawienie grzbietem do ściany. To dość zaskakujący, lecz nietuzinkowy pomysł. Modne regały do salonu o ażurowej konstrukcji będą w tym przypadku znakomite. Modele o całkowicie otwartych półkach są także przydatnym elementem architektonicznym. Regał nowoczesny metalowy lub drewniany o takiej konstrukcji może wejść w rolę ścianki działowej, oddzielającej np. salon od kuchni bądź jadalni.

Regał na książki drewniany to klasyka gatunku. Znakomicie odnajdzie się tam, gdzie cenione są zalety praktyczne. Solidność i wytrzymałość to jego główne zalety. Nie mniej jednak aspekty wizualne drewnianych regałów są również nie do podważenia. Niezwykle popularny odcień dąb sonoma o ciepłym charakterze pasuje do aranżacji, które potrzebują wprowadzenia wizualnej lekkości. Podobny efekt dają także tonacje bielonego drewna.

Regał na książki to klucz do uporządkowanej i zorganizowanej przestrzeni. Modele dodatkowo wyposażone w szuflady czy zamykane półki łączą w sobie atrybuty kilku mebli. Nowoczesny regał z drzwiczkami to idealna propozycja dla niewielkich salonów, w których każdy metr przestrzeni jest na wagę złota. Kolejnym pomysłem dla miłośników nieszablonowych mebli są wolnowiszące półki na książki. Umieszczone na nich egzemplarze wyglądają, jakby lewitowały w powietrzu. Taka kompozycja dostarcza niesamowitych wrażeń estetycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj