Jednego wieczoru Włochy, za tydzień Francja, a za miesiąc tradycyjny, lokalny wieczór tematyczny. Polacy kochają odpoczywać w hotelach i w Instytutach SPA. Zaszywają się tam na weekendy, by odpocząć, skorzystać z zabiegów, basenu i zwyczajnie się zrelaksować.

Hotele nie spoczywają na laurach i do oferty co chwile wprowadzają nowe pakiety. Ostatnio dosyć modne stały się tematyczne wieczory. Jednak nie chodzi o przebierane bale, czy dyskoteki w stylu lat 90. Tematyczne wieczory to cały program atrakcji dla gości. Są to zarówno pakiety z noclegiem w hotelu, jak i oferty samych wieczorów. Jednym z takich hoteli, które od lat proponują gościom tematyczne wieczory, jest m.in. Centrum MOLO. W ofercie hotelu znaleźliśmy wieczory włoskie z muzyką na żywo oraz wieczór smardzewicki, promujący lokalne przysmaki.

W Polsce nie brakuje miejsc, gdzie można zjeść prawdziwe przysmaki kuchni świata. Zresztą nie dziwi ilość włoskich restauracji, to właśnie tę kuchnię Polacy upodobali sobie szczególnie. Włoski weekend w hotelu z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę.

Tematyczny weekend z reguły składa się z 3 elementów. Hotelowa kuchnia zapewnia wyśmienite potrawy danej kuchni. Może nawet zaprasza na ten weekend szefa kuchni, specjalistę w tej dziedzinie. W programie mogą znaleźć się również warsztaty kulinarne. To szczególnie dobry pomysł w przypadku rodzin z dziećmi. Rodzinne przygotowanie pizzy? Będzie okazja na wspólną rozrywkę poza domem. Goście hotelu oprócz tradycyjnych potraw mogą liczyć na drink bar z tradycyjnymi włoskimi drinkami: Aperol Spritz, Martini, Campari, do tego oczywiście najlepsze włoskie wina.

Weekend tematyczny to jednak nie tylko jedzenie i picie. Na jakie dodatkowe atrakcje mogą liczyć goście hotelu? Wszystko zależy od tematyki wieczoru. Wybierając się na włoski weekend, możemy liczyć na koncert muzyki italo disco na żywo. Centrum MOLO cyklicznie organizuje również smardzewickie wieczory. Ma to oczywiście związek z lokalizacją hotelu. Ośrodek położony jest w Smardzewicach nad samym Jeziorem Sulejowskim. W tym roku hotel proponuje gościom drugą odsłonę wieczoru smardziewckiego. Tego dnia serwowane są tradycyjne potrawy, obsługa hotelu ubrana będzie w tradycyjne smardzewickie stroje. Wieczór promujący regionalną kulturę dopełni biesiada przy ognisku oraz dyskoteka z DJ-em pod pięknym smardzewickim niebem.

Tematyczne weekendy w hotelach to nowy rodzaj oferty. Szczególnie atrakcyjny teraz. Ze względu na pandemię, nie każdy z nas chce wyjeżdżać na zagraniczne wakacje. Namiastkę wyśmienitej włoskiej lub węgierskiej kuchni możecie skosztować po sąsiedzku w hotelu.

Ile trzeba zapłacić za taki włoski wieczór w hotelu?

Wszystko zależy od konfiguracji pakietu. Najdroższej kosztować będzie pakiet wieczoru z noclegiem w hotelu. Samo uczestnictwo w wieczorze jest formą bezpłatną. Jednak nie ukrywajmy, nie będziecie jedynie siedzieć i słuchać muzyki. Hotele często proszą o wcześniejszą rezerwację stolików, warto o tym pamiętać przed przyjazdem. Za wieczór + nocleg trzeba liczyć ok. 200 zł/os./doba. Sam udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie dotyczy to jednak dań i alkoholu.

Tematyczne wieczory i weekendy królują w wakacyjnych ofertach hoteli. Muzyka na żywo, wyśmienite dania mają typowo urlopowy charakter. Polacy pokochali tego typu eventy i często w nich uczestniczą. Hotele nie kojarzą nam się już jedynie z biznesowymi wydarzeniami. Do ośrodków hotelowych przyjeżdżamy odpocząć i dobrze się bawić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj