Łazienka to specyficzne pomieszczenie, które bardzo często pozbawione jest okna, podczas gdy wykonywane w niej czynności pielęgnacyjne wymagają dobrego oświetlenia. Podpowiemy Ci dziś, jaki kinkiet łazienkowy wybrać, aby zapewnić sobie komfort użytkowania na co dzień.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kinkiet łazienkowy?

Łazienki są zazwyczaj dość ciemne i niewielkie. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup lamp, dobrze przemyśl ich rozmieszczenie. Zastanów się, które strefy wymagają szczególnej uwagi i jasnego światła, a które mogą tonąć w półmroku. Właściwe umiejscowienie źródeł światła będzie miało kluczowe znaczenie dla jego funkcjonalności.

Przemyśl położenie kinkietu łazienkowego

Najpopularniejszym miejscem do zamontowania kinkietów łazienkowych jest przestrzeń nad lustrem. Takie umiejscowienie sprawi, że nie będziesz sobie zasłaniać światła podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych, a twoja twarz będzie równomiernie oświetlona z każdej strony. Zawieś kinkiet około 10 centymetrów powyżej swojej głowy, aby uzyskać optymalny efekt. Równie dobrze sprawdzą się lampy zamontowane z boku lustra. W takim przypadku musisz pamiętać o tym, żeby zawiesić dwa kinkiety, na takiej samej wysokości.

Zwróć uwagę na barwę światła

W przypadku oświetlenia łazienkowego najlepiej sprawdzi się neutralne lub zimne światło. Taka skala barwowa jest najbardziej zbliżona do słonecznej, więc zapewni naturalny efekt. Dzięki temu ułatwisz sobie wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak makijaż i będziesz mieć pewność, że Twoja twarz w świetle słonecznym zaprezentuje się równie dobrze, jak w łazienkowym lustrze.

Wybierz kinkiet dopasowany do warunków panujących w łazience

Łazienka jest wilgotnym pomieszczeniem. Dlatego wybierając kinkiet łazienkowy, upewnij się, że został dostosowany do specyficznych warunków, panujących w tym wnętrzu. Powinien być odporny na wilgoć i parę wodną. Jeśli zdecydujesz się na model o klasie szczelności minimum IP44, będziesz mieć pewność, że lampie nie zaszkodzi nawet zachlapanie.

Dopasuj oprawę kinkietu do swojego wnętrza

Wybierając oświetlenie do łazienki, nie zapomnij o kwestii estetycznej. Oprawy kinkietów powinny współgrać z wystrojem wnętrza. W specjalistycznych e-sklepach, takich jak np. Nowodvorski Lighting, znajdziesz szeroki wybór kinkietów łazienkowych, więc z powodzeniem wybierzesz idealny model dla siebie. W klasycznych wnętrzach doskonale sprawdzą się kinkiety z kloszami w kształcie kuli, wykonanej z mlecznego szkła. Tymczasem nowoczesne aranżacje zwieńczą proste formy z chromowanego aluminium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj