Dobre relacje między pracownikami mogą zapewnić realne zyski firmie. Coraz więcej przedsiębiorstw stawia na połączenie zabawy oraz edukacji podczas imprez integracyjnych. Integracja pracowników połączona ze szkoleniami jest doskonałym sposobem na rozbudzenie motywacji oraz kreatywności. Współpraca między pracownikami na różnych szczeblach prowadzi do polepszenia stosunków między nimi, a także do lepszego zintegrowania całego zespołu. Impreza integracyjna daje również możliwość sprawdzenia, którzy pracownicy wykazują zdolności przywódcze lub organizacyjne. Jakie zabawy integracyjne są najbardziej popularne?

Sportowe zabawy integracyjne

Doskonałym sposobem na umocnienie więzi między pracownikami będą wszelkie gry zespołowe. Sportowe współzawodnictwo pobudzi wolę walki oraz zdrowej rywalizacji wśród współpracowników. Prócz gier zespołowych, coraz większą popularnością cieszą się także biegi z przeszkodami oraz biegi survivalowe. Taka aktywność doskonale buduje współpracę w zespole, ponieważ dobiegnięcie do celu jest możliwe najczęściej jedynie wtedy, gdy cała grupa działa razem.

Organizując sportową imprezę integracyjną, poziom trudności powinien być zawsze dostosowany do płci oraz wieku pracowników, a także do kondycji. Warto także zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego miejsca do zorganizowania takiej imprezy, aby po aktywnościach można było zapewnić uczestnikom wartościowy posiłek.

Integracja pracowników – wspólne gotowanie

Popularnym sposobem na integrowanie pracowników staje się wspólne przygotowywanie posiłków. Przyrządzanie posiłków, a następnie ich wspólne jedzenie nie tylko sprzyja integracji, ale również pozwala na wykazanie się szczególnymi umiejętnościami.

Jak mówi jeden z pracowników Hotelu Solec: „Podczas wspólnego gotowania mogą ujawnić się zdolności organizacyjne oraz kreatywne myślenie. Wspólne gotowanie posiłków przez pracowników można urządzić na przykład w restauracji, w obecności szefa kuchni, który czuwa nad przygotowywaniem dań. Zespołowe gotowanie wprowadza domową, rodzinną atmosferę oraz wzbudza wiele pozytywnych emocji”.

Jak wybrać odpowiednie miejsce na imprezę integracyjną?

Imprezy integracyjne powinny być organizowane w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych. Pozwala to na oddanie organizacyjnych spraw w ręce profesjonalistów, którzy zadbają o każdy szczegół imprezy. Miejsce, w którym organizuje się imprezę integracyjną dla pracowników, powinno znajdować się z dala od hałasu i zgiełku, najlepiej na łonie natury, aby mogli się zrelaksować i spędzić miło czas wzmacniając swoje więzi.

Obecnie jednymi z popularniejszych sposobów na urządzanie imprez integracyjnych są aktywne, sportowe zabawy, pozwalające na rozbudzenie motywacji i rywalizacji wśród pracowników. Aby taka impreza była udana, warto przede wszystkim zadbać o wybór odpowiedniego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj