Cięcie stali przecinarką taśmową należy do podstawowych etapów obróbki metalu. W procesie tym element bazowy zyskuje określone wymiary, a także odpowiedni kształt. Cięcie taśmowe jest technologią bardzo ekonomiczną, która znacząco skraca czas realizacji działań obróbczych. Do jej zalet należy także duża precyzja pracy. Wiele jednak zależy od zastosowanych pił taśmowych do metalu, które powinny odznaczać się możliwie najlepszą jakością.

Zastosowanie pił taśmowych

Piła taśmowa jest narzędziem wyposażonym w napęd mechaniczny, przeznaczonym do przerzynania materiałów przy użyciu ząbkowanej wstęgi metalowej. Najczęściej spotykana jest konstrukcja piły z taśmą przesuwaną za pomocą dwóch współbieżnie obracających się kół, jednak niektóre narzędzia mogą posiadać także trzy lub cztery koła. Narzędzie to przeznaczone jest do cięcia stali oraz innych rodzajów metalu, a także drewna oraz innych twardych elementów. Taśma piły dysponuje wąskim ostrzem, dzięki czemu umożliwia wycinanie nieregularnych wzorów, skomplikowanych kształtów czy zwykłej linii prostej. Cięcie stali taką przecinarką nie jest przesadnie skomplikowane, ponieważ za cały proces odpowiadają zazwyczaj maszyny zautomatyzowane. Wystarczy je odpowiednio zaprogramować, aby bez interwencji człowieka bezbłędnie przeprowadziły żądane cięcie. Do najważniejszych parametrów pracy piły taśmowej należy prędkość oraz posuw, a także stosunek szybkości podaży ciętego materiału do głębokości wejścia ostrza. Ich odpowiedni dobór pozwala na przeprowadzenie wydajnego cięcia bez nadmiernego obciążenia sprzętu.

Rodzaje przecinarek taśmowych

Piły taśmowe występują w kilku rodzajach, które determinują ich zastosowanie. Do szczególnie popularnych należą przecinarki grawitacyjne, wyposażone w mocną i precyzyjną taśmę. Modele ręczne opierają swoje działanie na sile manualnej, przez co ruch ramienia odbywa się poprzez jego ręczne podnoszenie i opuszczanie. Przecinarki grawitacyjne wymagają jedynie podniesienia ramienia, podczas gdy jego opuszczeniem zajmuje się tłumik hydrauliczny. Takie piły stosowane są w pracowniach przemysłowych i zakładach ślusarskich, ze względu na intuicyjną obsługę. W zakładach produkcyjnych wykorzystuje się natomiast przecinarki automatyczne, które występują w wersji z imadłem hydraulicznym lub pneumatycznym. Piły te mogą działać w różnych cyklach roboczych, co optymalizuje koszty pracy. W fabrykach i obiektach przemysłowych stosuje się także przecinarki półautomatyczne, które dysponują imadłem sterowanym hydraulicznie. Do jego programowania służy odpowiedni panel.

Najlepsze piły taśmowe do metalu firmy Bomar

Przecinarki taśmowe do metalu posiada w swojej ofercie firma Bomar, której asortyment obejmuje modele bardzo zróżnicowane pod względem funkcjonalnym. Na stronie Bomar można znaleźć ofertę na przecinarki taśmowe do metalu, zarówno na proste piły ręczne, jak i grawitacyjne, automatyczne oraz półautomatyczne. Przecinarki taśmowe Bomar powstają z najwyższej jakości materiałów, co decyduje o ich wydajności oraz precyzji działania. Poszczególne modele dysponują też zróżnicowanymi funkcjami dodatkowymi, przystosowanymi do konkretnych zastosowań. Najlepsze piły taśmowe do metalu Bomar mogą obsługiwać duże nakłady produkcyjne w pełnym cyklu roboczym, a przy tym wykazują odporność na wstrząsy i są bardzo łatwe w programowaniu. Wiele modeli umożliwia cięcie w szerokim zakresie wymiarowym, a także pod różnym kątem. Duże zróżnicowanie oferty przecinarek Bomar znacząco ułatwia znalezienie urządzenia optymalnie spełniające zapotrzebowania różnych przedsiębiorstw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj