Szukając mieszkania w Krakowie, stajemy przed ogromem możliwości. Możemy szukać w „starym budownictwie” w obrębie Starego Miasta i Śródmieścia bądź wybierać spośród nowych mieszkań dostępnych na dynamicznie rozwijającym się pod tym względem Ruczaju. O wyborze może przesądzić cena, atrakcyjna okolica lub dobre połączenie komunikacyjne z resztą miasta. Czy warto wybrać mieszkanie na parterze? A może bardziej atrakcyjny okaże się lokal dwupoziomowy? Miejsce parkingowe – niepotrzebny wydatek czy kosztowny obowiązek? Jeśli którekolwiek z powyższych pytań choćby przez chwilę zaprzątało Wasze myśli, to przeczytajcie ten artykuł – postaramy się udzielić w nim satysfakcjonujących odpowiedzi!

Mieszkanie na parterze

Nowe mieszkania – Kraków jest ich pełen, a wiele z nich zlokalizowanych jest na najniższym poziomie budynku. Kupno lub wynajem mieszkania na parterze to dobre rozwiązanie dla wszystkich, których męczą codzienne pielgrzymki po schodach na ostatnie piętro, zwłaszcza po całym dniu w pracy lub z ciężkimi siatkami pełnymi zakupów w każdej dłoni. Parter może zaoszczędzić nam nerwów i codziennych frustracji – tę lokalizację poleca się również osobom starszym, niepełnosprawnym, a także rodzinom z małymi dziećmi, czyli wszystkim, dla których pokonywanie schodów może stanowić wyzwanie (zwłaszcza w budynkach, w których nie ma windy). Niektórzy deweloperzy w cenie mieszkania na parterze oferują mały ogródek pod oknem, który możemy urządzić wedle własnych upodobań.

Mieszkanie dwupoziomowe

Podczas, gdy mieszkania na parterze zlokalizowane są na najniższej kondygnacji budynku, lokale dwupoziomowe mieszczą się na samej górze. Mieszkania dwupoziomowe cechują się przestronnością – dzięki większej ilości miejsca można je zaaranżować na wiele różnych sposobów, np. oddzielając przestrzeń publiczną (w której przyjmuje się gości) od prywatnej (gdzie znajdują się sypialnie lub pokoje dziecięce). Nic nie stoi również na przeszkodzie, by wydzielić sobie zupełnie osobną przestrzeń do pracy lub by przyjmować gości w dowolnym momencie.

Miejsce parkingowe

Trudno znaleźć miejsce do parkowania – niezależnie czy jedziemy na zakupy, dojeżdżamy do pracy czy z niej wracamy, niejednokrotnie zaparkowanie graniczy z cudem, wymaga od nas cierpliwości i ponadprzeciętnych umiejętności kierowcy. Właśnie dlatego warto zainteresować się wykupieniem miejsca parkingowego wraz z kupnem mieszkania – zagwarantuje nam to, że miejsce będzie na nas czekać niezależnie od tego, o której godzinie wrócimy do domu. Wykupienie miejsca parkingowego wraz z kupnem mieszkania podnosi koszt całej transakcji, jednak może zaoszczędzić sporo nerwów, frustracji i czasu, jest więc rozwiązaniem, które na pewno warto przemyśleć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj