Rezygnując z samochodu na rzecz roweru, nie tylko dbamy o swoje zdrowie, ale także o stan środowiska naturalnego. Dlatego też warto przesiąść się na ten środek transportu. W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się rowery elektryczne. Posiadają one wbudowany akumulator, którym można wspomagać się podczas jazdy. Na co zwrócić jednak uwagę przy zakupie takiego roweru? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Najlepszy rower elektryczny – o czym pamiętać na zakupach?

Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, zrób naprawdę dobry research. Szybko zorientujesz się, że rynek rowerów elektrycznych jest bardzo zróżnicowany. Najważniejszą kwestią, na którą musisz zwrócić uwagę podczas wyboru swojego pojazdu, jest moc silnika i siła baterii. Rowery przeznaczone do jazdy po niewymagającym terenie, np. po utwardzonej powierzchni miasta, mają silnik umieszczony w przednim kole. W pojazdach, które mają sprawdzać się w trudnym terenie, silnik najczęściej znajduje się w kole tylnym.

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest umiejscowienie silnika w centrum roweru. Umożliwia to dobre rozłożenie ciężaru, które może okazać się pomocne w czasie pokonywania stromych podjazdów. Bardzo ważna jest również wydajna bateria, która pozwoli na długie użytkowanie pojazdu. Najlepiej jest postawić na akumulator litowo-jonowy, który jest nie tylko wydajny, ale również lekki. Kolejną istotną sprawą jest sterownik oraz hamulce. Powinny znajdować się zarówno z tyłu, jak i z przodu roweru elektrycznego. Przydatne są również amortyzatory. Podczas zakupów zwróć uwagę także na ramę, a zwłaszcza na materiał, z którego została wykonana. Od niego będzie bowiem zależeć waga pojazdu. Cięższe, ale tańsze są rowery zrobione ze stali. Ramy aluminiowe są za to lżejsze i niestety również droższe. Dodatkową zaletą będą błotniki, przerzutki czy osłony na łańcuch.

Rower elektryczny – jaki rodzaj wybrać?

Wszystko zależy tak naprawdę od Ciebie. Pomyśl, kiedy i gdzie chcesz używać swojego roweru elektrycznego. Jeśli ma być on Twoim codziennym środkiem transportu, którym będziesz dojeżdżał np. do pracy, wybierz model miejski. Dla fanów bardziej ekstremalnej jazdy doskonale sprawdzą się rowery trekkingowe lub MTB, których nie powstrzyma nawet stromy górski podjazd. Jeżeli zaś szukasz roweru, który sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na dłuższych wycieczkach, wypróbuj model crossowy. Wszystkie te rowery znajdziesz np. w sklepie https://www.aktywnywypoczynek.com.pl/.

Rower elektryczny to doskonały środek transportu. Poruszanie się nim pozwoli Ci zadbać o kondycję, zaoszczędzić czas spędzony w korkach, a także ograniczyć emisję CO2 do atmosfery. Nie czekaj i już dziś przesiądź się na rower!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj