Malta jest niezwykle urokliwym wyspiarskim państwem-miastem, które wielu osobom kojarzy się z bajkowymi widokami i rajskimi wakacjami. Warto jednak wiedzieć, że wyróżnia się ona na tle innych krajów nie tylko pod względem architektury czy pogody, ale także i warunków do rozwoju przedsiębiorstw. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co wyróżnia politykę pro przedsiębiorczą Malty i jak założyć firmę na jej terytorium!

Innowacyjne podejście do biznesu

Malta jest szczególnie ciekawym kierunkiem dla przedsiębiorców i zagranicznych inwestorów. Gospodarka krajowa w dużej mierze oparta jest na kapitale zagranicznym, z czego także wynikają dodatkowe benefity i udogodnienia dla inwestorów. Do jej niewątpliwych zalet należy elastyczny system podatkowy. Szczególnie warta uwagi jest stawka podatku dochodowego, która wynosi zaledwie 5% (co jest ewenementem w skali całej europy). Nie istnieje również podatek od zysków kapitałowych, który mocno uderza w przedsiębiorców będących udziałowcami w firmach zarejestrowanych na terenie innych krajów.

Nie ma także konieczności martwienia się o podatek od dywidend, bo takowy po prostu nie istnieje. Przynależność Malty do Unii Europejskiej także jest niewątpliwą zaletą. Dzięki temu podróże firmowe nie stanowią większego wyzwania. Jest to także ułatwienie z punktu widzenia ekspansji rynków europejskich, zwłaszcza że obowiązującą walutą na terenie tego kraju jest Euro. Malta pozwala także na zachowanie pełnej anonimowości właściciela, co dla wielu przedsiębiorców z różnych względów może być szczególnie istotne. Firma na Malcie jest więc zdecydowanie czymś wartym rozważenia.

Rejestracja spółki na Malcie

Aby w sposób sprawny i bezproblemowy zarejestrować spółkę na Malcie, najlepiej skorzystać z usług zaufanej kancelarii prawno-podatkowej, która ma stosowne doświadczenie i specjalizuje się w działaniach na skalę międzynarodową, takiej jak Thompson&Stein. Tego typu współpraca jest gwarancją, że obsługa procesu rejestracji firmy przebiegnie w możliwie najszybszy i najkorzystniejszy sposób. Dzięki usługom kancelarii, cały proces formalny może być realizowany w języku polskim. Co więcej, zaufany partner biznesowy pomoże także w otwarciu rachunku bankowego przedsiębiorstwa, znalezieniu adresu rejestracyjnego oraz pomoże uzyskać stosowną licencję (o ile jest ona oczywiście niezbędna do prowadzenia działalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj