Nie ma chyba bardziej relaksującej i jednocześnie podniecającej gry wstępnej niż masaż erotyczny. Pobudza, rozgrzewa i uwrażliwia ciało na bodźce seksualne. Wymaga jednak oczywiście zastosowania odpowiednich produktów.

Kosmetyki i produkty do masażu erotycznego

Tarcie suchych dłoni o skórę nie przynosi niestety dobrych efektów. Wywołać może zresztą podrażnienie i ból. Dlatego w czasie masażu erotycznego wykorzystywać należy odpowiednie produkty. Na szczęście zakupić je można bez problemu np. w sklepie https://lovesense.pl/ . Największą popularnością od lat cieszą się specjalne olejki do masażu, ale warto też wspomnieć o pewnej nowości w postaci świec do masażu.

Kosmetyki tego typu mają przede wszystkim wyjątkowo zmysłowy i relaksujący zapach. Masaż z ich udziałem jest swego rodzaju aromaterapią. Warto przed zakupem sprawdzić jeszcze skład produktów, gdyż są one wykorzystywane także do stymulacji miejsc intymnych.

Olejki do masażu erotycznego

Do masażu erotycznego wykorzystywać można oczywiście naturalne olejki roślinne, ale nie powinny się one dostawać w okolice intymne. Mogą bowiem niekorzystnie wpływać na florę bakteryjną. Lepiej w tym przypadku sięgnąć po specjalne produkty, które zachowują się jak olejki, ale nimi nie są. Zapewniają one dobry poślizg i natłuszczają skórę. Dodatkowo można przy ich pomocy stymulować części intymne. Wybór zapachów wśród olejków do masażu erotycznego jest bardzo duży. Pod tym względem żele nie mogą się z nimi równać.

Świece do masażu erotycznego

Do masażu erotycznego przeznaczone są specjalne świece produkowane z naturalnego wosku roślinnego np. sojowego lub sojowego z dodatkiem wosku pszczelego bądź kokosowego. Po zapaleniu zaczynają się rozpuszczać. Roztopiony wosk wylewa się na ciało i rozpoczyna masaż. Jest to substancja, która szybko się wchłania i nie pozostawia po sobie tłustych śladów. Przy okazji nawilża i odżywia skórę.

Świece do masażu to wciąż pewna nowość na rynku. Są to produkty droższe od olejków, ale jednocześnie zapewniające bardzo zmysłowe doznania. Sprzedawane są w ładnych słoiczkach i mają przyjemne zapachy. Dla wielu osób stanowią idealny gadżet erotyczny. Jednak nie można ich wykorzystywać do bezpośredniej stymulacji części intymnych.

A może żel do masażu erotycznego?

Świece i olejki to nie jedyne produkty, które zastosować można w przypadku masażu erotycznego. Do wyboru są także żele, które przy okazji są lubrykantami. To nic innego jak emulsje syntetyczne zapewniające odpowiednie nawilżenie i poślizg. Są tworzone na bazie silikonów lub wody. Te pierwsze są bardziej gęste i dłużej utrzymują się na skórze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj