Szukając odpowiedniego modelu rękawic bramkarskich, możemy zauważyć naprawdę szeroki wybór na rynku, co niejednego może przyprawić o zawrót głowy, ale jednocześnie powoduje, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jeżeli mamy w naszym domu małego miłośnika sportu najlepszą opcją będzie kupno specjalnych rękawic bramkarskich dla dzieci. Rękawice bramkarskie znacząco różnią się między sobą sposobem wykonania, czy jakością użytej pianki lateksowej. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając rękawice bramkarskie dla dzieci?

Przede wszystkim rękawice bramkarskie to tylko narzędzie, które ma pomóc w podkreśleniu umiejętności dziecka. Odpowiednio dobrane rękawice pomogą zminimalizować braki umiejętności, ale także pozwolą pracować nad ich poprawą.

Niezależnie od pianki, jaką wybierzemy, czy kolorów i dodatków, jakie wybierze nasze dziecko, najważniejszy jest rozmiar. Posiadanie tego samego modelu co jego ulubiony piłkarz, wcale nie oznacza sukcesu, a może powodować wręcz frustrację, kiedy spadając z rąk, będą jedynie utrudniały chwyt. Na nic wtedy zdadzą się wydane pieniądze i umiejętności dziecka, ponieważ sprzęt, zamiast pomagać, będzie jedynie utrudniał wykazanie się.

Teoretycznie rozmiarówka rękawic piłkarskich jest zunifikowana wśród producentów, którzy w swojej ofercie takowe posiadają. Jednak i tak warto poświęcić chwilę, aby odnaleźć tabele rozmiaru podane przez danego producenta i to na ich podstawie dokonać wyboru. Najbardziej popularne rozmiary to od 3 do 12, gdzie 3 to rękawice bramkarskie dla dzieci, a 12 dla osób o dość dużych dłoniach. Przeciętna rozmiarówka dla dzieci mieści się w przedziale od 3 do 8. Jednak nawet dzięki użytym materiałom każdy produkt może delikatnie się różnić, więc najlepiej sprawdzić na własnych dłoniach, czy dany rozmiar nam odpowiada. Jeżeli rękawice bramkarskie planujemy zakupić przez internet lub kupujemy je stacjonarnie z myślą o prezencie, pamiętajmy o sprawdzeniu polityki zwrotów danej firmy. Podana przez producenta rozmiarówka nie gwarantuje wcale, że dany produkt będzie odpowiadał rozmiarem.Więcej na temat sprzętu sportowego możesz przeczytać na stronie siatki.info

Sam pomiar polega na zmierzeniu szerokości dłoni na wysokości kłykci. Pamiętaj jednak, że chodzi o szerokość, a nie obwód. Możesz użyć do tego miarki krawieckiej lub zwykłej linijki szkolnej. Dopiero wtedy na podstawie tabeli rozmiaru danego producenta możesz wybrać odpowiedni rozmiar. Warto również zmierzyć długość palca środkowego. Czasami producenci podają także ten wymiar w tabeli, co pozwala na jeszcze lepsze dobranie rozmiaru. Na tym etapie warto również zwrócić uwagę na kształt rękawic, niektóre z nich będą lepiej pasowały na dłoń długą i wąską, a inne na krótką i szeroką.

Wyróżnić możemy trzy podstawowe kroje rękawic bramkarskich:

  1. Flash — wyróżnia się on charakterystycznym szyciem łączącym piankę z panelem rękawicy znajdującym się na jej boku. Ze względu na niskie naprężenie pianki cechuje się największą wytrzymałością i łatwością naprawy. Jest to najpopularniejszy krój, jednak wadą jest to, że nie poprawia jakości chwytnej w znaczący sposób. Z reguły delikatnie luźniejszy niż reszta krojów
  2. Negative Cut — w tym kroju boczne panele i pianka są zszyte wewnętrznym szwem. Dzięki temu doskonale przylegają do dłoni, co pozwala na zdecydowanie lepsze czucie piłki. Na dodatek krój ten powiększa powierzchnię chwytną. Często wybierany przez bardziej zaawansowanych bramkarzy.
  3. Rollfinger — krój zyskujący na popularności, polecany dla osób o małych dłoniach, ponieważ zdecydowanie poprawia powierzchnię chwytną. Raczej średnio wytrzymały, niestety ciężki do naprawy, która czasami jest wręcz niemożliwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj