Drukarka to niewątpliwie jeden z podstawowych elementów wyposażenia pomieszczeń, w których wykonuje się pracę biurową. To niezastąpione urządzenie pozwala drukować dokumenty, a w przypadku modeli wielofunkcyjnych także kopiować je i skanować. Ten biurowy „must have” możemy dzisiaj nie tylko kupić, ale też wydzierżawić. Na co zwrócić uwagę korzystając z tej drugiej opcji?

Dzierżawa jako alternatywa dla zakupu drukarki

Kompleksowe wyposażenie biura we wszystkie niezbędne sprzęty to nie lada wyzwanie dla firmy, zwłaszcza tej, która dopiero rozpoczyna działalność. Ponieważ zwykła drukarka może okazać się niewystarczająca dla potrzeb danego przedsiębiorstwa, dużą popularnością w biurach cieszą się wielofunkcyjne urządzenia drukujące, których koszt często jednak przewyższa możliwości biurowego budżetu. Do tego trzeba doliczyć wydatki wynikające z konieczności zakupu materiałów eksploatacyjnych, a także cenę naprawy drukarki w przypadku jej awarii oraz przyszły koszt wymiany urządzenia na nowe. W ostatecznym rozrachunku zakup profesjonalnego sprzętu może okazać się zbyt kosztowną inwestycją, dlatego coraz więcej przedsiębiorców korzysta z ofert dzierżawy drukarek. Wynajem sprzętu biurowego może okazać się bardziej opłacalnym rozwiązaniem i stanowi coraz bardziej popularną alternatywę dla zakupu urządzeń.

Na co zwrócić uwagę przy dzierżawie drukarki?

Aby dzierżawa urządzenia drukującego faktycznie okazała się opłacalną inwestycją, warto wybrać odpowiednią firmę, z którą podejmiemy współpracę. Zwróćmy szczególną uwagę na doświadczenie i portfolio danego przedsiębiorstwa – firma z wieloletnią praktyką na rynku urządzeń drukujących z pewnością będzie godna zaufania. Warto również przyjrzeć się samej umowie dzierżawy. Oferowane w jej ramach drukarki powinny pochodzić od renomowanych producentów. Dobre urządzenie musi zapewniać wysoką wydajność i najwyższą jakość wydruków. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na urządzenie drukujące w kolorze bądź monochromatyczne, może to być drukarka atramentowa lub też laserowa. Do wyboru są również bardziej zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne, np. marki Ricoh z oferty firmy Offishop, z możliwością nie tylko druku, ale też skanowania i kopiowania dokumentów. Jeśli chodzi o same warunki dzierżawy, to warto tu zwrócić uwagę na zakres oferowanej obsługi. Renomowane firmy zapewniają kompleksową pomoc i profesjonalne doradztwo nie tylko w kwestiach związanych z wyborem odpowiedniego urządzenia, ale także w sprawach dotyczących jego obsługi. Ważnym atutem usługi dzierżawy drukarek jest fakt, iż firmy oferujące taką możliwość zapewniają fachowy serwis urządzeń oraz ich przeglądy techniczne, dzięki czemu nie musimy martwić się o kondycję drukarki. Warto zaznaczyć, ze w razie awarii przysługuje nam możliwość korzystania ze sprzętu zastępczego. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy chętnie korzystają z możliwości wynajmu urządzeń biurowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj