Większość sklepów, czy to internetowych czy stacjonarnych, posiada własny magazyn, gdzie przechowywane są towary handlowe, odpowiednio skatalogowane i składowane. Aby zadbać o jego sprawne działanie, należy zatroszczyć się również o precyzyjne prowadzenie ewidencji. Regularne uzupełnianie zapasów i okresowa kontrola stanów, zapewni natychmiastowy dostęp do oferowanych artykułów, przez oczekujących na dostawę klientów. Jak to zrobić? Jednym z rozwiązań jest połączenie programu do fakturowania z magazynem.

Czym jest program do fakturowania i magazynu?

Roztropni właściciele sklepów potrafią wykorzystać potencjał drzemiący w komputerach, znajdujących się na wyposażeniu. Cały sprzęt jest niezwykle przydatny, szczególnie do skrócenia czasu wykonywania żmudnych zadań. Co najważniejsze, dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu magazynowemu, można w bardzo szybki sposób podglądnąć aktualny poziom zapasów i porównać z zamówieniami od kontrahentów. To pozwala zdecydować, czy firma jest w stanie od razu zrealizować daną dostawę. Poza tym, historia sprzedawanych produktów da obraz najbardziej rentowych i nierentownych towarów, co znacząco przełoży się na wynik finansowy. Natomiast ostrzeżenia o kończących się terminach przydatności pomogą uniknąć istotnych szkód. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy cenią sobie program do fakturowania z magazynem. Taka konfiguracja dodatkowo ułatwia przechowywanie i uporządkowanie wszystkich danych. Dokumenty sprzedażowe, kasowe i handlowe, aktualne stany magazynowe, informacje o kontrahentach, spis z natury, rozrachunki z klientami a także szczegółowe raporty – wszystko to zebrane jest w jednej aplikacji. Dla małych i średnich firm, a szczególnie dla korporacji jest to kolosalne wsparcie, zwłaszcza gdy z tych samych danych korzysta kilku pracowników w różnych miejscach.

Kto potrzebuje programu do fakturowania i magazynu?

Każdy, kto myśli o rozwoju własnej firmy i wyprzedzeniu konkurencji, szuka skutecznych rozwiązań, które mu w tym pomogą. Jednym z nich jest program do wystawiania faktur i magazynu. Taki soft da imponujące rezultaty w miejscach prowadzących sprzedaż fizycznie zgromadzonych produktów, to jest między innymi:

 • tradycyjne sklepy stacjonarne obsługujące lokalnych klientów
 • sklepy internetowe z własnym magazynem
 • przedsiębiorstwa handlowe
 • zakłady produkcyjne
 • punkty gastronomiczne
 • firmy budowlane
 • koncerny posiadające sieć przedstawicieli handlowych

Czego można oczekiwać, wybierając program do fakturowania i magazynu?

Jakiś czas temu wypłynął pomysł połączenie fakturowania z magazynem i okazał się mistrzowski. Od tamtej pory różne firmy produkujące oprogramowanie nieustannie ulepszają i rozbudowują swoje aplikacje. Wprowadzają nowe rozwiązania rejestracji przyjętych i wydawanych towarów, zarządzanie magazynem było prostsze i bardziej precyzyjne. W aplikacji FakturaLight Magazyn użytkownicy otrzymują pełną funkcjonalność sprzedażową, związana z wystawianiem faktur, plus dodatkowo:

 • kompleksową obsługę gospodarki magazynowej
 • rzetelne informacji o bieżących stanach magazynowych
 • pełną kontrolę nad obiegiem produktów i surowców
 • integrację magazynu z innymi procesami
 • generowanie plików JPK_MAG
 • mechanizm sporządzenia spisu z natury

Jakie korzyści oferuje program do wystawiania faktur i magazyn?

Poza bieżącą kontrolą zapasów, aplikacja świetnie sprawdza się, gdy jest potrzeba natychmiastowej reakcji w przypadku całkowitego wyprzedania towaru. Możliwość kupienia popularnych produktów bez zwłoki, jest dużym komfortem dla klientów. Dopieszczenie ze strony sklepu jest nagradzane częstszymi zakupami i pozytywnymi ocenami. Ale program do wystawiania faktur i magazynu ma też coś dobrego dla pracownika. Opcja sortowania i filtrowana umożliwia szybkie wyszukanie pożądanego produktu czy sprawdzenie aktualnych promocji. A co otrzymuje właściciel? Optymalizację materiałów wydawanych do produkcji, możliwość zdefiniowania alternatywnych źródeł dostaw czy monitoring procesów zaopatrzenia. Czyli w kilku słowach kontrolę budżetu. A tak naprawdę korzyści z używania programu do wystawiania faktur i magazynu zależne są od stopnia wykorzystania funkcjonalności w przedsiębiorstwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj