Zadbany, nienagannie wyglądający samochód kojarzy na się zazwyczaj z nowym modelem auta, który świeżo wyjechał z salonu. Okazuje się jednak, że także samochody liczące sobie wiele lat mogą zachwycać doskonałym wyglądem – wystarczy regularna ich pielęgnacja z wykorzystaniem specjalistycznych kosmetyków. Tym właśnie zajmuje się auto detailing – Pod tym pojęciem kryje się szereg działań, mających na celu oczyszczanie, konserwacje i renowację wybranych elementów bądź całego samochodu.

CAR DETAILING – wewnętrzny

Wnętrze auta jest co prawda mniej narażone na zanieczyszczenia niż zewnętrzna powierzchnia samochodu, jednak także wymaga specjalistycznego czyszczenia. I tu z pomocą przychodzą profesjonalne kosmetyki do wnętrza samochodu. Najczęściej stosowanych jest kilka preparatów, z których każdy dedykowany jest czyszczeniu bądź impregnowaniu poszczególnych elementów wnętrza samochodu. Do dyspozycji masz m. in.:

– środek czyszczący kokpit, gumę i inne elementy zmywalne w aucie

– preparat do czyszczenia tapicerki materiałowej

– preparat do czyszczenia tapicerki skórzanej

– środki do impregnacji tapicerki, które chronią przed dalszymi zabrudzeniami i wilgocią

Tego typu specjalistyczne kosmetyki nie szkodzą czyszczonym powierzchnią, nie powodują odbarwień i zarysowań. Zapewniają natomiast skuteczne oczyszczanie powierzchni i ich dalszą ochronę, przedłużając żywotność poszczególnych elementów we wnętrzu samochodu. Z takim wsparciem kabina samochodu zawsze wygląda nienagannie, a to wpływa na komfort jazdy i pozwala przez długi czas cieszyć się zadbanym autem. Kosmetyki samochodowe można kupić np. w sklepie internetowym „Strefa Detailingu”

CAR DETAILING – zewnętrzny

Lakier samochodowy, szyby, opony i felgi – każdy z nas wie, jak szybko brudzą się te powierzchnie. Wystarczy nawet jedna przejażdżka, aby samochód potrzebował gruntownego czyszczenia. Car detailing zewnętrzny koncentruje się głównie na lakierze samochodowym – konieczne jest jego gruntowne wyczyszczenie, nadanie mu połysku i głębi koloru, ale także zabezpieczenie przed powstawaniem niepożądanych zmian – blaknięcia, matowienia, zarysowań, korozji czy rdzy. Lakier samochodowy można wyczyścić przy pomocy nano szamponu samochodowego bądź aktywnej piany. Po podstawowym oczyszczeniu lakieru sięgamy po glinkę lakierniczą, która usuwa trudne zanieczyszczenia i wygładza lakier. I wtedy można dojść do zabezpieczenia powierzchni lakieru – możesz dokonać wyboru między woskiem samochodowym (najlepiej sprawdzi się wosk Carnauba), powłok krzemowych bądź specjalistycznych powłok ceramicznych. Dzięki temu nawet wiekowe auto odzyska doskonały wygląd i będzie przyciągać spojrzenia pełne zachwytu.

Artykuł powstał we współpracy z HadwaoNet – polskim producentem powłok hydrofobowych oraz kosmetyków samochodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj