Kwas hialuronowy, obok botoxu, stanowi podstawę wielu zabiegów medycyny estetycznej. Obydwie substancje cieszą się dużą popularnością, jednak stosowanie kwasu hialuronowego jest mniej ograniczone przeciwwskazaniami i środkami ostrożności.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnym związkiem, cechującym się dużą zdolnością wiązania wody, przez co ma fundamentalne znaczenie dla utrzymania właściwego poziomu nawilżenia skóry. Odgrywa to niebagatelną rolę w utrzymaniu elastyczność powłoki skórnej. Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej stosowany jest głównie jako wypełniacz zmarszczek. Jest remedium na początkowe oznaki starzenia i wspaniale poprawia owal twarzy. Dzięki zastosowaniu HA skóra staje się nawilżona, odzyskuje jędrność i zdrowy wygląd.

Botox jest bardziej radykalnym rozwiązaniem i jego działanie sięga głębszych warstw, docierając do mięśni skóry właściwej. Zabiegi botox Toruń wykorzystują toksynę botulinową typu A, dzięki której możliwe jest także modelowanie wyrazu twarzy przez podniesienie opadających kącików ust.

Kwas hialuronowy występuje w wielu formach; jest lżejszy, cięższy, bardziej elastyczny, w mniejszym lub większym stopniu zlewający się z otaczającymi tkankami. Specjaliści zajmujący się medycyna estetyczna Toruń z powodzeniem dopasują preparat do każdego rodzaju potrzeb. 

Przeciwwskazania do stosowania kwasu hialuronowego

Podstawowym przeciwwskazaniem do zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są schorzenia wywołane dysfunkcjami układu immunologicznego, w tym: choroby autoimmunologiczne, toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów, schorzenia tkanki łącznej o różnej etiologii, choroba Hashimoto. Wypełniaczy nie powinno stosować się także u osób borykających się z poważnymi alergiami, u których wystąpił wstrząs anafilaktyczny lub reakcją uczuleniową po użądleniu przez pszczołę lub osę. Również osoby przechodzące infekcje: zatok, jamy ustnej, skóry, dróg moczowych, przewodu pokarmowego, nie powinny poddawać się zabiegom z wykorzystaniem kwas hialuronowy Toruń. Przeciwwskazaniem jest także przyjmowanie antybiotyków. 

Zabiegi stomatologiczne a kwas hialuronowy

Zabiegi stomatologiczne nie są wskazane na 2-4 tygodnie przed i po zastosowaniu wypełnienia kwasem hialuronowym. W tym czasie również należy unikać wybielania zębów. 

Środki ostrożności w tygodniu poprzedzającym zabieg z użyciem HA. Bezpośrednio przed zabiegiem zaleca się unikania: 

  • substancji i pokarmów wpływających na krzepliwość ( niesteroidowych leków przeciwzapalnych, witaminy E, czerwonego wina, oleju z łososia, grejpfrutów, gorzkiej czekolady),
  • alkoholu,
  • spożywania tłustych ryb, suplementów zawierających tłuszcze rybne i kwasy omega 3, 
  • suplementów zawierających ziele dziurawca, czosnek, miłorząb i żeń-szeń.

Na dwa dni przed i po zabiegu należy powstrzymać się przed forsującymi treningami. Do tygodnia po zabiegu nie należy podróżować samolotem. 

Co powinno się zrobić przed zabiegiem HA?

Przed zabiegiem zalecane jest przyjmowanie przez okres kilku dni witaminy K. Pomocne może okazać się także zjedzenie świeżego ananasa. Dobrą praktyką jest również sięgnięcie po wsparcie ziołowe i picie araniki przez kilka dni przed zabiegiem i kilka dni po.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj