Jesteś na ukończeniu budowy swojego domu? Pozostały już ostatnie prace wykończeniowe, w tym także oświetlenie zewnętrzne? Jest to często niedoceniany, ale bardzo ważny element instalacji. Zewnętrzne lampy LED pozwalają nie tylko podkreślić wyjątkowość budynku, ale mają także funkcje bezpieczeństwa. Oświetlają drogi dojazdowe, ułatwiając parkowanie samochodu pod budynkiem. Jednym z ważniejszych elementów zewnętrznej instalacji oświetleniowej jest system oświetlenia podjazdu. To właśnie po podjeździe poruszają się samochody domowników, to tam wychodzą z auta i docierają do domu.

Jak mogą to zrobić bezpiecznie i wygodnie? Przede wszystkim nawierzchnia takiego podjazdu powinna zostać utwardzona, tak by zminimalizować ryzyko przewrócenia się. Kolejny ważny krok to dobre oświetlenie podjazdu LED. W tej roli mogą sprawdzić się zewnętrzne lampy na ścianę budynku Azzardo Bross. Są to eleganckie i stonowane w swym designie punkty oświetleniowe, zamknięte w czarnych, aluminiowych tubach. Posiadają one możliwość regulacji kąta snopu światła, dzięki czemu precyzyjnie mogą oświetlać wskazane miejsce podjazdu.

Dlaczego należy oświetlić podjazd?

Ktoś może zapytać, jaki jest powód, by płacić za oświetlenie zewnętrzne. Po pierwsze przemawia za tym estetyka budynku, a po drugie względy użytkowe. Jeżeli teren wokół budynku jest rozległy, ale słabo oświetlony, podczas pokonywania drogi może dojść do wypadku. Wystarczy nie zauważyć progu, krawężnika lub źle policzyć schody, jeżeli istnieją. Oświetlenie LED pozwala niewielkim kosztem, ale bardzo skutecznie doświetlić podjazd. Oświetlenie zewnętrzne podjazdu może ponadto być wyposażone w dwa praktyczne rozwiązania:

  • czujnik zmierzchu — wyposażone w nie np. lampy stojące, będą się automatycznie zapalać po nastaniu zmroku;
  • czujniki ruchu — często wyposażone są w nie oprawy najazdowe, montowane bezpośrednio w podjeździe. Uruchamiają one oświetlenie wtedy, kiedy wykryją nadjeżdżający samochód.

Oświetlenie podjazdu i drzwi wejściowych zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo mienia, odstraszając potencjalnych włamywaczy i złodziei przed próbami kradzieży i rabunku. Aby uzyskać najładniejszy efekt, pamiętajmy o tym, aby stojące lampy ogrodowe umieszczać w równomiernych odstępach wzdłuż podjazdu. Na koniec mamy jeszcze jedną ciekawostkę dla osób, które chcą urządzić swoje wnętrze. Jeżeli szukacie niedrogiego, ale ciekawego pomysłu na lampy, może nim być abażur E14, dostępny w niskiej cenie i wykonany ze szlachetnych materiałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj