Długopis czy pióro, na które się decydujemy powinny być wygodne, estetyczne i wytrzymałe. Oba przybory mają swoich zwolenników i przeciwników. O zaletach i wadach każdego z nich dowiesz się poniżej.

  1. Jaki długopis wybrać?
  2. Jak wybrać dobre pióro wieczne?

Jaki długopis wybrać?

Długopis jest bardzo poręczny i zmieści się w każdej kieszeni. Można wybrać wśród szerokiej palety kolorów, która nam najbardziej pasuje. Długopisy pojawiły się już w latach 40. XX wieku na rynku. Umożliwia on pisanie po wielu powierzchniach, co jest jego zaletą. Kolejnym pozytywem jest ich cena, ponieważ często są tańsze niż pióra. Dzięki łatwej dostępności i wygodzie pisania zyskują wielu użytkowników. Także wkłady wystarczają na długo. Wadą może być mniejsza estetyka znaków lub tendencja do zacinania się. Długopisy także znacznie słabiej nanoszą tusz. Dla osób, które lubią luksus i elegancję, warto wybrać ekskluzywne długopisy.

Jak wybrać dobre pióro wieczne?

Pióro uchodzi za synonim stylu, ponieważ charakteryzuje się oryginalnym designem, zdobioną stalówką, a także detalami. Pisanie wiecznym piórem wymusza kontrolę dłoni i wypracowaną płynność ruchów. Wymaga się także odpowiedniej siły nacisku, aby nie zniszczyć stalówki. Pióro jest trwalsze niż długopis i kształtuje charakter pisma. Najlepszej jakości wieczne pióra Waterman to sprawdzony gustowny prezent. Dobrej klasy piór jest jednak o wiele droższe niż długopis oraz wymaga pewnej wprawy.

Wybierając pióro wieczne warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Pierwszym z nich jest stalówka. Poleca się wybrać złotą, ponieważ mocniej reagują na nacisk użytkownika. Złoto jest elementem plastycznym. Najczęściej wybiera się złoto o próbie 14 karatów, które jest bardziej elastyczne. Warto zastanowić się także nad materiałem, z którego wykonane jest pióro. Wszystkie materiały oprócz metalowych lakierowanych korpusów można polecić. Te lakierowane mają niską odporność na zarysowania czy odbicia. Kolejnym aspektem jest system napełniania. Może to być system zintegrowany z konstrukcją pióra, a zasilaniem za pomocą naboi. Dobre atramenty są kluczowe do funkcjonowania pióra. Ostatnio modne stają się naboje i często istnieje możliwość stosowania konwertera, który pozwala na stosowanie atramentu butelkowanego.  Najbardziej zintegrowanym systemem napełnienia jest ,,piston filler‘‘, czyli wbudowany tłok, którego prace kontroluje pokrętło. Ten sposób oferuje większa pojemność atramentu w porównaniu do naboi. Z tych trzech systemów: konwerter, naboje i tłok każdy ma swoje wady i zalety, dlatego warto wybrać taki, który nam podpasuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj