Skóra dojrzała z każdym rokiem traci swoją jędrność. W przypadku kobiet utrata kolagenu wynosi 1% każdego roku mniej więcej od 25 roku życia. Rozluźnieniu ulegają też wiązania kolaganu i elastyny. Nie oznacza to jednak, że nie można temu przeciwdziałać. Dziś podpowiemy jak powinna wyglądać rutyna pielęgnacyjna skin cycling w przypadku skóry dojrzałej.

Skin cycling, czyli złuszczanie – poznaj pierwszy etap wieczornej rutyny pielęgnacyjnej 

Są takie metody pielęgnacyjne, które zyskują wiele zwolenniczek i jedną z nich jest skin cycling. Polecany jest także dla cery dojrzałej. Obejmuje zasadniczo trzy etapy podzielone na cztery wieczory. Jest to doskonały wybór dla wszystkich zapracowanych kobiet, które w ciągu dnia nie mają czasu na długotrwałą pielęgnację. Pierwszego wieczoru wykonuje się złuszczanie, czyli peeling. Aby uniknąć podrażnień w przypadku skóry dojrzałej skłonnej do podrażnień zaleca się wykonanie peelingu kwasowego lub enzymatycznego zamiast mechanicznego. Peeling na bazie kwasu salicylowego czy też kojowego może dobrze się sprawdzić. Można też sięgnąć po złuszczanie przy użyciu enzymów roślinnych. Z tych najpopularniejszych można wymienić papainę z owoców papai, bromelainę pozyskiwaną z ananasa, a także ficynę z owoców figowca. Najsilniejsze działanie ma z nich ficyna, jednocześnie taki peeling może sprawdzić się nawet dla wrażliwej skóry. Oczywiście peeling musi poprzedzić dokładne oczyszczanie skóry. Można wybrać dwuetapowe, czyli najpierw zastosować kosmetyk z fazą tłuszczową, a później produkt z fazą wodną, czyli np. mleczko do demakijażu oraz łagodny żel do mycia twarzy. Po wykonaniu złuszczania najlepiej nałożyć jeszcze serum z peptydami i ceramidami i krem nawilżający z kwasem hialuronowym. Warto wiedzieć, że ceramidy zmniejszają wrażliwość skóry na działanie retinoidów, zatem takie serum może przygotować skórę do kolejnego wieczoru pielęgnacji skin cycling.        

Skin cycling, czyli kuracja retinoidami – walcz z przebarwieniami i zmarszczkami skutecznie 

Drugi wieczór to kuracja retinoidami. Pochodna witaminy A ma skuteczne działanie przeciwzmarszczkowe oraz niweluje przebarwienia. Takich kosmetyków nie można jednak stosować w ciągu dnia, gdyż uwrażliwiają skórę na działanie promieniowania UV. W tym przypadku również procedurę rozpoczyna się od oczyszczania skóry. W kolejnym etapie można już sięgnąć po serum z retinolem. Warto zaczynać od mniejszych stężeń, aby uniknąć podrażnień. Można też zamiast retinolu wybrać retinal, który rzadziej uczula. Serum wnika w głębsze warstwy skóry i przywraca jej jędrność oraz ją wygładza. Aby dopełnić kurację retinolem można zastosować również krem zawierający ten składnik na noc. Rano w tym przypadku nie można zapomnieć o zastosowaniu ochrony przeciwsłonecznej, czyli produktu z filtrem SPF, najlepiej 50+.    

Trzeci etap skin cycling, czyli odbudowa, nawilżenie i odżywienie skóry   

Po złuszczaniu i kuracji retinolem przychodzi czas na regenerację. W tym przypadku po oczyszczaniu stosuje się łagodne kosmetyki odżywcze. Sprawdzi się ponownie używane pierwszego wieczora serum z peptydami i ceramidami, które będzie odbudowywać strukturę skóry, a także dodatkowo rozjaśniać przebarwienia i chronić skórę przed wolnymi rodnikami. Po zastosowaniu serum należy sięgnąć po krem, który może zawierać podobne składniki, a także witaminy. Dzięki takiej pielęgnacji skóra może być bardziej napięta, promienna, a jednocześnie z mniejszą ilością plam pigmentacyjnych czy widocznych zmarszczek. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji skóry dojrzałej, to wiele ciekawych informacji znajdziesz na stronie: https://ohmyface.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj