Zastanawiasz się, jak przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów swojego biznesu? Chcesz promować swoje usługi bądź produkty w ciekawej formie? Dowiedz się, czym jest video marketing i dlaczego stanowi obecnie jedną z najlepszych form reklamy w sieci.

Na czym polega video marketing?

Video marketing to część działań, należących do content marketingu. Ich głównym celem jest pozyskanie stałego grona odbiorców. Wiążą się z przekazywaniem informacji o marce, jej wartościach oraz oferowanych produktach lub usługach. Promocja może odbywać się za pomocą artykułów blogowych, newsletterów, e-booków, postów czy właśnie filmów video. Ta ostatnia forma pozwala na dokładne zobrazowanie klientowi całego produktu, jak i zwiększenie autentyczności firmy. Video marketing pełni funkcję:

  • informacyjną,
  • promocyjną,
  • perswazyjną.

Video marketing to również znakomity sposób na zbudowanie lepszej relacji z klientami. Po obejrzeniu filmu większość konsumentów postrzega daną firmę bardziej pozytywnie niż na początku. Treści content marketingowe wpływają na korzystny odbiór produktów lub usług, co zachęca ich do zakupu. Tematyka wideo jest uzależniona od tożsamości i charakteru firmy. Jedni skupiają się na bardziej zabawnych materiałach, przyciągających uwagę młodych widzów, inni stawiają na poważniejsze, merytoryczne treści, tak, aby uzyskać jak największe korzyści ze sprzedaży. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj funkcji ma pełnić film umieszczony w sieci.

Gdzie publikować filmy marketingowe?

Filmy wykonane w ramach video marketingu, w zależności od potrzeb, tworzone są w różnych formatach i długościach. O tym decyduje przede wszystkim medium, na którym jest publikowany content. Do najbardziej popularnych kanałów social media należą:

  • YouTube,
  • Facebook,
  • Instagram,
  • TikTok,
  • Twitter,
  • LinkedIn.

Decydując, w jakich mediach społecznościowych powinna znaleźć się kampania firmy, warto wziąć pod uwagę cechy odbiorców, takie jak wiek, zainteresowania, płeć oraz specyfikę branży. Wybór miejsca w sieci, do którego trafi film, powinien być traktowany priorytetowo. Źle wygenerowany obraz lub nieodpowiednia grupa odbiorców, może przynieść ogromne straty w postaci niewidocznej reklamy lub złego zasięgu. Warto zdać się na profesjonalistów, którzy najlepiej dobiorą odpowiednie parametry filmowe do danego medium społecznościowego. Taką firmą jest np. IMAGEPRO.

Jaki jest cel video marketingu?

Video marketing ma przede wszystkim pomóc klientowi w zrozumieniu danej usługi. Służy dokładnemu przedstawieniu produktu. Poznanie przez użytkownika oferowanych produktów z bliska, zmniejsza liczbę ewentualnych reklamacji. Używanie filmów w social mediach, zapewnia także większy ruch na innych kanałach w Internecie, takich jak strona WWW. Wykorzystywanie filmów marketingowych, to jedna z korzystniejszych metod przyciągania potencjalnych klientów. Świetnie sprawdza się u przedsiębiorców, którzy chcą sprzedać swój produkt bądź usługę, jak i zachować stały kontakt z klientami.

Zwróć uwagę na jakość publikowanych treści

Wraz ze wzrostem popularności video marketingu, zwiększyła się również liczba ich producentów. Podczas szukania ekspertów należy uważać na amatorów, którzy tworzą filmy średniej jakości. Video marketing spełni swoją funkcję tylko wtedy, gdy będzie posiadał zrozumiały i atrakcyjny dla odbiorcy przekaz. Prawidłowo zrealizowany video marketing łączy walory estetyczne, odpowiednie standardy oraz dobrze zoptymalizowany plan działań. Tak przygotowany film, buduje wizerunek marki, przyciąga duże grono odbiorców i zachęca ich do zaangażowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj