Meble drewniane to wciąż najchętniej wybierane elementy wyposażenia naszych wnętrz. Materiał ten ma wiele zalet. Łóżka, szafy czy biurka wykonane z drewna są solidne, wytrzymałe i prezentują się elegancko. Wśród modnych modeli mebli do pokoju dziewczynki znajdują się popularne łóżka-domki. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając taki produkt i co będzie idealnie pasowało do oryginalnych domków do spania.

Czym są łóżka w kształcie domków?

Obecnie tradycyjne drewniane łóżka pojedyncze w klasycznej formie uzupełniane w pokoju dziecięcym takimi elementami jak proste biurko drewniane czy klasyczna szafa zastępowane są o wiele ciekawszymi rozwiązaniami. Prawdziwym hitem i marzeniem zwłaszcza dziewczynek są charakterystyczne i designerskie łóżka domki. To stylowe drewniane stelaże łóżek o różnych wymiarach z przestrzenią na materac, wzbogacone o konstrukcję tworzącą zarys daszku. Dzięki wzdłużnej belce nad takim miejscem do wypoczynku można rozwiesić baldachim, dowolną dekorację lub ozdobne świecące kule.

Pomimo dość wysokiej konstrukcji meble do spania w kształcie domków prezentują się bardzo zgrabnie i występują w różnych wariantach. Mogą to być modele z barierką i zabezpieczeniem, warianty z obniżonym zawieszeniem czy też propozycje z pojemnymi szufladami i miejscem do przechowywania pod materacem. W sklepie internetowym Magnat znajdziesz wszystkie te opcje w kilku kolorach, dzięki czemu dopasujesz produkt do biurka oraz pozostałych mebli dziecięcych.

Co wziąć pod uwagę podczas zakupu łóżka w kształcie domku dla dziewczynki?

Modne łóżka domki, które idealnie pasują do dziewczęcych pokoi, można z powodzeniem znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Jednak przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest materiał wykonania. Aby znaleźć te najbardziej wytrzymałe, warto wybrać modele w wersji sosnowej, podobnie jak szafy czy biurko drewniane. W przypadku mebli dla dzieci niezwykle ważny jest też lakier lub farba, jaką pokryte są poszczególne elementy. Produkty te powinny posiadać atest Państwowego Zakładu Higieny i być zgodne z normą DIN EN 71, cz. 3. Niezbędnymi certyfikatami i atestami powinny być też opatrzone poszczególne drewniane elementy tworzące ramę i stelaż łóżka.

Meble takie jak domki do spania czy biurko drewniane zawsze trzeba też sprawdzić pod względem wymiarów. Aby łóżko było wygodne i posłużyło na dłuższy czas, optymalnym rozmiarem będzie 160 x 80 cm. Najczęściej też meble do spania, szafy, regały czy biurka kupowane są w wersji do samodzielnego montażu. Przed zakupem warto więc sprawdzić, czy w zestawie znajduje się zestaw śrub i niezbędnych akcesoriów do skręcenia mebla.

Istotną kwestią przy wyborze łóżka domku są także aspekty wizualne i takie udogodnienia jak dodatkowa barierka, pojemnik na pościel czy ozdobny element kolorystyczny, który będzie nawiązywać stylem do biurka oraz pozostałych mebli w pokoju. Dowolną konfigurację łóżka w kształcie domku w tym zakresie umożliwia sklep internetowy Magnat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj