Wyposażenie gabinetów kosmetycznych to najważniejszy etap całego przedsięwzięcia. O ile zakup mebli i stworzenie odpowiedniej aranżacji nie należy do najłatwiejszych zadań, to wybranie sprzętu do wykonywania zabiegów może większość właścicieli nawet przerosnąć. Jest bardzo ważny punkt w procesie tworzenia gabinetu kosmetycznego, ponieważ niejako będzie on definiował zabiegi, jakie można zaoferować swoim nowym klientom. Jeśli będą one dobrze przeprowadzone, a na dodatek sprzęt będzie praktycznie bezawaryjny, można być pewnym sukcesu i tego, że klienci będą bardzo często składać wizytę w salonie. Zacznijmy jednak od początku i zastanówmy się, co trzeba kupić do wnętrza? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru urządzeń i czy drogi nowoczesny sprzęt jest konieczny?

Co kupić przed otwarciem salonu kosmetycznego?

Biorąc pod uwagę urządzanie salonu kosmetycznego, trzeba myśleć o wielu aspektach. Nie tylko specjalistyczna aparatura będzie przyciągać klientów, ale także wystrój wnętrza oraz meble. Obecnie producenci oferują ogrom możliwości doboru odpowiedniego wyposażenia, które zazwyczaj jest w kolekcjach. Bez względu na to, jaki styl się preferuje, uda się z pewnością znaleźć odpowiedni komplet do gabinetu kosmetycznego. Oprócz stanowisk pracy niezbędne będzie także stworzenie recepcji, w której zapisywani będą klienci na wizyty, a także poczekalni, w której będą oni czekać na swoją kolej. Co do aparatury sprawa jest znacznie bardziej złożona, ponieważ trzeba znać przynajmniej podstawowe czynniki, które powinno się brać pod uwagę.

(Urządzenia w gabinecie kosmetycznym – https://cosmed24.pl/urzadzenia-kosmetyczne/)

Urządzenia w gabinecie kosmetycznym – na co zwrócić uwagę?

Zanim dojdzie do kupowania przeróżnego rodzaju sprzętu, należy zastanowić się nad tym, jakie usługi będą świadczone w gabinecie kosmetycznym. Inaczej będzie wyposażony salon podologiczny, a inaczej taki, w którym można skorzystać z zabiegów na twarz. Gdy już uda się określić oferowane usługi dla klientów, należy przejść do wyboru aparatury.

Urządzenia w gabinecie kosmetycznym powinny cechować się certyfikatami. Bezpieczeństwo i higiena w każdym salonie są ważne i to bez względu czy jest on nowy, czy już dłużej funkcjonuje na rynku. Warto przy wyborze zwrócić również uwagę na takie sprzęty, które mają certyfikat jakości oraz bezpieczeństwa. Tylko w ten sposób można zagwarantować swoim klientom wysoki poziom usług. Producent sprzętu w przypadku jakiegokolwiek urządzenia w gabinecie kosmetycznym jest także bardzo istotny. Dlaczego?

Otóż rynek stale zalewają chińskie odpowiedniki markowych sprzętów, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Szybko się psują i, mimo że kosztują niewiele, to w ciągu roku, czy dwóch lat generują kwotę znacznie wyższą niż cena nowego urządzenia wprost od renomowanej firmy. Warto w tym przypadku wspierać polski rynek, ponieważ rodzime urządzenia są jednymi z najbardziej zaawansowanych technicznie, a jakakolwiek usterka moze zostać bardzo szybko naprawiona. Błędem, który powiela wielu właścicieli gabinetów kosmetycznych, jest źle dobrany sprzęt pod względem funkcjonalności. Często zdarza się, że wydają oni pieniądze na multifunkcyjne urządzenia, ale tylko część z opcji jest używanych, ponieważ salon nie świadczy innych usług.

Ostatnim aspektem jest cena. Dla wielu jest to kluczowy aspekt, jednak nie powinno tak być. Znów tutaj można podać przykład chińskich odpowiedników laserów lub innych urządzeń do gabinetu kosmetycznego. Lepiej jest wydać więcej na sprzęt, który posłuży wiele lat, niż na tańszy, który będzie się psuł, co jakiś czas. Nie tylko zachodzi wtedy konieczność wymiany na nowy, ale salon traci także finansowo, ponieważ nie wykonuje zabiegów, a dodatkowo klienci mogą poczuć się urażeni i już nie wrócić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj