Piach to wbrew pozorom bardzo ważny element, zwłaszcza w kwestii budowy budynków czy dróg. Można go pozyskiwać bezpośrednio z lądu, ale także ze zbiorników. Wtedy przyda się pompa do piasku. Urządzenie takie musi być specjalnie zaprojektowane, by pobierało materiał, który nas interesuje.

Pozyskiwanie piachu ze zbiornika

Chcąc pozyskiwać surowiec w ten sposób, trzeba mieć odpowiednie wyposażenie. Podstawowym narzędziem pracy będzie pompa do piasku. Jest to specjalnie zaprojektowany rodzaj zatapialnej pompy hydraulicznej, której zadaniem jest przetransportowanie zawiesiny takiej jak np. woda z piaskiem, do miejsca w którym ma zostać zmagazynowana.

Ważne, by odpowiednio dobrać rodzaj pompy do intensywności prac. Wydobywanie piasku z akwenu wodnego to nie pogłębianie studni. Tutaj firma ma najczęściej do czynienia z dużą ilością wydobycia, którą należy odpowiednio efektywnie zrealizować. Wykorzystując przystosowane do tego zatapialne pompy przemysłowe, można ten proces zoptymalizować. Decydując się na dobre i sprawdzone urządzenia, możliwe jest przetransportowanie materiału w postaci zawiesiny, która w 70% będzie składać się z cząstek stałych (np. piach).

Jednakże praca w takich warunków wymaga odpowiedniego przystosowania pompy hydraulicznej. Decydując się na zakup, warto zapoznać się z dokumentacją techniczną tego urządzenia. Warto zwrócić uwagę na urządzenia, które mają w swoim składzie materiałowym większą ilość chromu, zwłaszcza w przypadku elementów obrotowych lub narażonych na zwiększone ścieranie się. Pozwoli to na dłuższą eksploatację urządzenia bez potrzeby serwisu. Drugim czynnikiem jest prędkość obrotowa. Im niższa, tym dłuższa będzie żywotność podzespołów urządzenia. Wspomniana wcześniej nośność cząstek stałych również nie jest bez znaczenia. Pompa do piasku powinna być możliwie wydajna. Pozwoli to na szybszą i sprawniejszą realizację usługi, co może przełożyć się na zmniejszenie kosztów związanych z obsługą urządzenia, a jednocześnie maksymalizację zysku z usługi.

Pompa do piasku – gdzie kupić?

Korzystając z dobrodziejstw internetu, można odnaleźć firmy które specjalizują się w takich urządzeniach. Ciekawe rozwiązania oferują te, które pozwalają na dostosowanie urządzenia do potrzeb. Nie zawsze jest to związane z modyfikacjami urządzenia, ale może dotyczyć gamy produktowej dotyczącej pomp hydraulicznych.

Jeżeli nie wiesz jaka pompa byłaby odpowiednia do Twoich potrzeb – skontaktuj się ze sprzedawcą artykułu, który Cię interesuje. Fachowe doradztwo i produkty skrojone pod potrzeby klienta znajdziesz na: www.pompyprzemyslowe.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj