Dosyć często zauważamy na szybach wilgoć. Kropelki wody mogą i w zasadzie powinny niepokoić. Dlaczego? Otóż wilgoć stanowi dla człowieka poważne zagrożenie, a skoro pojawia się w oknach, jest również w powietrzu. Najczęściej w przypadku pojawienia się wilgoci konieczne są wynajem osuszaczy i wdrożenie działań mających na celu likwidację źródła problemu.

Wilgoć w oknach a wynajem osuszaczy

Istnieje mit, wedle którego źródłem wilgoci w oknach są same okna. Ponadto niektórzy łudzą się, że jest to efekt wilgoci z zewnątrz. Pierwsze twierdzenie nigdy nie jest prawdą. Okno nie zawiera przecież wody, więc nie może być źródłem wilgoci. Natomiast jeśli chodzi o pochodzenie wilgoci z zewnątrz, jest to możliwe tylko w niektórych przypadkach. Jeśli wilgoć pojawia się okresowo, kiedy rzeczywiście poziom wilgoci w zewnętrznym powietrzu wzrasta, prawdopodobnie nie ma czym się martwić. W pozostałych przypadkach wynajem osuszaczy jest niezbędny, ponieważ źródłem wilgoci w oknach jest wilgoć w powietrzu w domu.

Jak pokonać wilgoć w oknach i powietrzu?

Pierwszym krokiem, jaki należy poczynić w celu usunięcia wilgoci, jest wynajem osuszaczy. Sprzęt tego typu pozwoli pozbyć się wilgoci tu i teraz. Dzięki temu zaczniesz oddychać świeżym, zdrowym powietrzem i nie dojdzie do rozwoju grzybów. Niemniej jednak pamiętaj, że osuszacze to jeszcze nie wszystko. Jeśli chcesz na dobre rozwiązać problem, musisz pozbyć się źródła wilgoci. W przeciwnym razie będzie ona powracała.

Źródła wilgoci mogą być różne. Być może zostałeś zalany i wilgoć tkwi w zakamarkach? W takim przypadku wynajem osuszaczy będzie w zupełności wystarczający, jednak konieczne jest zastosowanie odpowiedniego sprzętu, przeznaczonego do osuszania szczelin. Możliwe jest też podciąganie kapilarne, czyli podchodzenie wody z gruntu. W takim przypadku niezbędne jest wykonanie dodatkowej izolacji. Częstą przyczyną wilgoci jest niewłaściwa wentylacja pomieszczeń. Co wtedy? W takiej sytuacji konieczna może być przebudowa systemu wentylacyjnego lub zamontowanie osuszacza na stałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj