O częściach typu C wykorzystywanych mówi się, że to najtańsze komponenty, które najdrożej się kupuje. Nie są to elementy najważniejsze, ale niezbędne do wytworzenia konkretnych produktów. Na czym polegają trudności i problemy związane z pozyskiwaniem części typu C i w jaki sposób z tymi trudnościami można sobie poradzić? — Przyjrzyjmy się zarządzaniu częściami typu C w nowoczesnej odsłonie.

Czym są części typu C?

Części typu C to na przykład śruby, podkładki, nity, nakrętki i podobne elementy. Jak wspomnieliśmy we wstępie, nie są to elementy najważniejsze, ale są niezbędne do wytworzenia konkretnych produktów. By wyjaśnić, co mamy na myśli, omówmy najprostszy przykład — nożyczki. Najważniejsze są w nich ostrza, do ich produkcji potrzeba najwięcej materiału, ale bez niepozornych, łączących ostrza elementów osi, nie skonstruujemy nożyczek.

Trudności związane z zarządzaniem częściami typu C

Im bardziej skomplikowane produkty wytwarza lub im szerszy asortyment różnorodnych produktów wytwarza dany producent, tym większe są trudności związane z zarządzaniem częściami typu C. Jak mówią nam przedstawiciele i fachowcy Grupy Bufab z siedzibą w Gdańsku, główne trudności można opisać w czterech punktach:

  • konieczność pozyskiwania części od nadmiernej liczby dostawców,
  • utrzymywanie spójnej listy wewnętrznej indeksów materiałowych (jednoznacznych nazw oraz symboli cyfrowych, według których można łatwo usystematyzować, a później wyszukiwać produkty),
  • problemy z magazynowaniem oraz wewnętrzną dystrybucją części typu C,
  • związane z powyższymi punktami braki magazynowe.

Konsolidacja zakupów części typu C

Doskonałą, nowoczesną propozycją dla przedsiębiorców borykających się z wymienionymi trudnościami jest konsolidacja zakupów części typu C. W związku z tym, że zarządzanie dostawcami pociąga za sobą konieczność prowadzenia odrębnych negocjacji z różnymi jednostkami, obowiązki kontroli, zapewnienia jakości, logistycznej obsługi, obsługi księgowej, najlepszą metodą na obniżenie kosztów jest zmniejszenie liczby dostawców. Jak mówią nam nasi fachowcy z Gdańska, klient może oczekiwać około 20% redukcji Całkowitych Kosztów Posiadania, korzystając z konsolidacji zakupów części typu C. Dostawy są terminowe, a poza tym korzyści obejmują uwolnienie powierzchni magazynowej i zamrożonego kapitału. Mamy jedną fakturę, jedną skoordynowaną dostawę i jednego partnera do współpracy biznesowej w odniesieniu do części typu C. Konsolidacja zakupów części typu C pozwala zaoszczędzić czas, a w dłuższej perspektywie po prostu obniżyć koszty ogólne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj