Przestrzeń magazynowa to miejsce, które wymaga specjalistycznego sprzętu, aby zagwarantować sprawną obsługę towaru. Z tego powodu firma Toyota dostarcza na rynek trzy- i czterokołowe wózki, stworzone specjalnie z myślą o wykorzystaniu w węzłach logistycznych.

W jaki sposób wózki widłowe poprawią wydajność pracy?

Możliwość przemieszczania towarów zarówno w poziomie, jak i pionie stanowi jeden z najważniejszych atutów wózków widłowych. Trudno sobie wyobrazić współczesny magazyn bez wykorzystania palet oraz pojazdów, które umożliwiają umieszczenie ich na regałach. Wózki widłowe firmy Toyota wychodzą naprzeciw potrzebom współczesnych firm, dostarczając pojazdów, które są w stanie z łatwością manipulować ładunkiem o wadze przekraczającej 8 ton i sięgnąć do półek umieszczonych ponad 7 metrów nad ziemią. Oprócz masywnych czterokołowych modeli, Toyota stworzyła również linię pojazdów, przeznaczonych do pracy z lekkimi ładunkami, a także trzykołowe wózki, przeznaczone do operowania w magazynach o wąskich korytarzach roboczych.

Ergonomia kluczem do sukcesu

Wydajność narzędzi nie określają jedynie ich parametry, ale możliwość sprawnego wykorzystania przez operatora. Wózki widłowe Toyota są projektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnej wygody pracownikowi, dzięki czemu kolumna kierownicy, pozycja fotela, a także podłokietnika z ekranem dotykowym – oraz opcjonalną dźwignią lub joystickiem – może być dopasowana do potrzeb operatora. Samonośna kabina redukuje drgania oraz poziom hałasu, co zapewnia wyższy poziom komfortu kierowcy, zwłaszcza podczas długotrwałego użytkowania.

Toyota oferuje wózki o zróżnicowanym napędzie, ale gdy mowa o maksymalnej skuteczności, modele elektryczne stanowią najlepsze rozwiązanie, nie tylko pod względem wydajności, ale również ergonomii. Bateria do wózków widłowych Toyota może zostać szybko i sprawnie wymieniona lub naładowana, zapewniając możliwość ciągłej pracy bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych operacji. Prostota użytkowania sprawia, że elektryczne wózki stanowią najlepszą gwarancję wydajności w przestrzeniach magazynowych.

Czysta wydajność

Długotrwałe działanie nawet w przypadku pracy pod dużym obciążeniem stanowi priorytet dla każdego pojazdu wykorzystywanego w przestrzeniach magazynowych. Baterie trakcyjne do wózków Toyota umożliwiają skuteczne działanie przez całą zmianę, natomiast łatwy dostęp do gniazda ładowarki zapewnia błyskawiczne uzupełnienie energii np. podczas przerwy obiadowej. Pojazd nie musi być ręcznie tankowany, a litowo-jonowe akumulatory wyjątkowo szybko uzupełniają ubytki energii po podłączeniu do sieci.

Z kolei pojazdy napędzane tradycyjnymi bateriami kwasowo-ołowianymi dysponują drzwiczkami, które umożliwiają łatwy dostęp do ogniwa napędowego w celu wymiany. Dostęp do zapasowych jednostek pakietów energetycznych nie tylko redukuje przerwy w pracy związane z koniecznością ładowania, ale również poprawia żywotność samych akumulatorów. Podczas kupna warto postawić na sprawdzonego dostawcę, który będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby przedsiębiorstwa. Firma FHU Alex zapewnia wsparcie wszędzie tam, gdzie wchodzą w grę baterie do wózków widłowych Toyota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj