Poszukując mieszkania w Lublinie warto pomyśleć nad dwiema kwestiami: czy wybrać mieszkania z rynku pierwotnego czy wtórnego, oraz jaka lokalizacja byłaby najlepsza. Mając określoną sumę pieniędzy oraz konkretne wymagania, czasami ciężko wybrać satysfakcjonujące wyjście. Dlatego warto zastanowić się nad “za i przeciw” konkretnych rozwiązań.

Mieszkania w Lublinie – z rynku pierwotnego czy wtórnego

Chcąc dokonać zakupu mieszkania w Lublinie, najpierw należy sobie odpowiedzieć na pytanie: rynek pierwotny czy wtórny? Tutaj wszystko zależy od preferencji kupującego.

Rynek pierwotny charakteryzuje się tym, że realizowane na dany moment inwestycje są zaadaptowane do potrzeb nowoczesnych mieszkańców. Wynika to z zupełnie innych potrzeb i trendów niż 10, 20 czy 30 lat temu. Pierwszą różnicą jest design budynków lub całego kompleksu. Jest nowoczesny, zgodny z obecnie panującymi zasadami estetyki, ale także przystosowany do potrzeb mieszkańców. Równie zauważalną różnicą są miejsca parkingowe, których ilość jest odpowiednia dla mieszkańców.

Rynek pierwotny to także możliwość dostosowania mieszkania do swoich potrzeb, dzięki możliwości dokonywania określonych zmian w planie. Pozwala to na dostosowanie przestrzeni wewnątrz mieszkania do potrzeb kupującego, co w konsekwencji przyczynia się do jego zadowolenia i decyzji o zakupie. Mieszkanie w stanie surowym wbrew pozorom to dobre wyjście i baza pod aranżację wnętrza. Nie ma potrzeby wykonywania takich czynności jak skuwanie, poprawianie czy demontaż, które nie tylko zajmują czas, ale również pochłaniają środki finansowe.

Z kolei mieszkania w Lublinie z rynku wtórnego nie dadzą takich możliwości adaptacyjnych jak te z rynku pierwotnego. Wynika to z faktu, że pewne elementy takich mieszkań są już nienaruszalne, ponieważ plan został dawno zatwierdzony i zrealizowany. Należy także liczyć się z tym, że takie mieszkanie najczęściej będzie przechodziło gruntowny remont. Do kosztów remontu trzeba będzie doliczyć wspomniane wcześniej koszty doprowadzenia mieszkania do stanu surowego lub połowicznie surowego.

Na rynku wtórnym można znaleźć mieszkania w Lublinie zarówno kilkuletnie jak i kilkudziesięcioletnie. Biorąc pod uwagę mieszkania z drugiej ręki, należy pamiętać że ich adaptacja do obecnych warunków może być znacząco niższa, co widać po starych osiedlach.

Mieszkania w Lublinie – warto na Felinie

Obecnie wiele osób stara się kupować mieszkania bardziej na obrzeżach miast. Nowe mieszkania na Felinie to dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie spokój i ciszę, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu wynikającego z bliskości sklepów, szkół, opieki zdrowotnej czy komunikacji miejskiej.

Mieszkania na osiedlu Felin, zwłaszcza w kompleksie Felin Parku to świetne rozwiązanie dla osób aktywnych zawodowo i mobilnych. Dobre połączenie autobusowe, możliwość sprawnego dojazdu w pozostałe części miasta, czy szybki wyjazd na drogę S-12, sprawiają, że nowe mieszkania na Felinie zyskują dodatkowy atut dla młodych i aktywnych ludzi.

Nowe mieszkania w Lublinie na Felinie – znajdź swoje własne “M”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj