Port lotniczy w Modlinie cieszy się dużą popularnością wśród pasażerów, którzy chcą wylecieć z Warszawy w najróżniejsze zakątki świata. Z lotnika w Modlinie korzystają tanie linie lotnicze Ryanair, które zapewniają bardzo intensywny ruch pasażerski.

Jak dojechać na lotnisko w Modlinie?

Niestety, lotnisko w Modlinie znajduje się znacznie dalej niż drugie lotnisko przeznaczone dla Warszawiaków, czyli  Okęcie. Aby dostać się na modlińskie lotnisko, należy pokonać drogę około 35 kilometrów. Mimo że lotnisko oczywiście jest w miarę dobrze skomunikowane z centrum Warszawy (można dostać się tam autobusem ruszającym z centrum za około 20 zł, kolejką miejską lub taksówką), to jednak zdecydowana większość osób wybiera dojazd na lotnisko własnym samochodem.

Gdzie zostawić auto?

Osoby korzystające z lotniska mają do dyspozycji łącznie kilkanaście parkingów, zlokalizowanych w odległości nie większej niż 5-7 minut drogi autem z miejsca parkingowego na płytę lotniska. Za przechowanie auta pod nadzorem, parking na lotnisku w Modlinie zwykle liczy około 50 do 80 zł za tydzień. Cena jest różna, w zależności od tego, jak długo będziemy trzymać samochód na parkingu. Ceny mogą także wahać się w zależności od sezonu oraz od tego jak wcześnie dokonamy rezerwacji. Zdarza się również że określony parking Modlin oferuje zniżki dla swoich stałych klientów. Przykładem bardzo sprawnie funkcjonującego parkingu przylotniskowego, obsługującego mnóstwo pasażerów każdego miesiąca jest Parking Pod Wiatrakiem, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska.

Jak korzystać z parkingów obok lotniska?

To proste. Wystarczy zarezerwować sobie wcześniej dojazd (telefonicznie lub przez stronę internetową). Warto zapłacić już na etapie rezerwacji, aby do maksimum skrócić czas załatwiania spraw przed odlotem – wszak nie wiemy, czy felernego dnia nie zdarzy nam się coś nieprzewidzianego lub czy na przykład nie zaśpimy na lot. Po dojechaniu na parking lotnisko Modlin, należy skontaktować się z pracownikiem, który wskaże nam miejsce postojowe i poprosi nas o dokumenty tożsamości. Pracownik znajdzie potwierdzenie płatności i kiedy już wszystko będzie załatwione, odwiezie nas bezpośrednio na płytę lotniska. Po powrocie natomiast, należy skontaktować się telefonicznie z pracownikiem parkingu i dać mu znać, że jesteśmy gotowi do odbioru. Wówczas zostaniemy przywiezieni z hali przylotów wprost na miejsce, gdzie zostawiliśmy nasze auto. Po sprawdzeniu, czy wszystko jest w porządku, należy odjechać z parkingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj