Aranżując swój gabinet zawsze stajemy przed pytaniem czy urządzić go w stylu klasycznym czy bardziej nowoczesnym. Co jest lepsze?

Gabinet naszej pracy to nie tylko wizytówka firmy, ale również miejsce gdzie musimy się skupić i pracować. Wnętrze powinno być stonowane i motywujące do pracy. Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie czy lepiej gdy gabinet jest urządzony klasycznie czy też nowocześnie.

Zależy to od naszych preferencji. Jeśli lepiej czujemy się w klasycznym wnętrzu powinniśmy takie zrobić. Często klasyczne rozwiązania wolą osoby starsze, gdyż takie wnętrze jest bliższe ich czasom. Obecnie projektanci stawiają głównie na meble i wystrój nowoczesny. Na pewno stylowe meble sprawiają wrażenie solidnych i ciężkich. Drewniane wykończenia robią wrażenie, ale też nie sprawdzą się we wnętrzu małym. Warto o tym pamiętać aranżując gabinet. Z kolei metalowe, szklane, delikatne meble nowoczesne często sprawiają wrażenie lekkich i delikatnych. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach większych jak i mniejszych. Przykładem są np. meble nowoczesne oferowane przez Jardwaw.pl.

Nie musimy jednak popadać w skrajności. Skrajnie nowoczesny styl sprawia wrażenie sterylnego i surowego. Można ocieplić wnętrze dodatkami i kolorami, które spowodują, ze otoczenie, mimo że nowoczesne, nie będzie tak surowe. Z drugiej strony jeśli preferujemy styl klasyczny, nie musi on być wzięty żywcem z lat 90-tych. Można zastosować meble stylowe, a kolory i dodatki pozostawić nowoczesnymi. Wtedy pomieszamy nieco style.

Warto przy tym wspomnieć, że osoby, które nas odwiedzają i będą z nami przebywać w gabinecie, także pozostają pod wpływem wnętrza. Warto więc nie zamykać się w skrajnościach gdyż może to wywrzeć słabe wrażenie na rozmówcy. Nawet nie zdając sobie z tego sprawy pozostanie nam niechętny, jeśli wnętrze go będzie drażniło.

Dlatego właśnie gabinet powinien być dość neutralny tak by dostosować się zarówno do zwolenników nowoczesnego jak i stylowego wnętrza. Dzięki temu żadna z osób, nawet skrajnie zwracająca uwagę na wnętrze pozostanie dość obiektywna.

Możemy temu nie wierzyć, ale tak jak nasz wygląd stanowi o nas, tak samo gabinet i jego wystrój wystawia nam świadectwo. Postarajmy się więc by stał się naszym atutem w oczach naszych rozmówców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj